Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültethetem a paradicsomot...

Ültethetem a paradicsomot ugyan arra a helyre a követkető évben?

Figyelt kérdés
Valójában nem nagyon tudom máshova. Mastól meg azt hallottam hogy cserelni kell a helyet. De ha nincs akkor hogyan? Nem áll rendelkezésre annyi földterület. Miért kell máshova ültetni?

jan. 27. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A paradicsom nagyon sok tápanyagot vesz fel a földből. Azért ajánlják, hogy ne kerüljön a korábbi helyére, hogy a föld tudjon regenerálódni.

Egy alapos trágyázással "feltöltheted" a földet.

jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt a tápanyagot használja el az adott helyről, másrészt pedig a betegségek hamarabb megtalálják ott, ahol már tavaly is előfordult ez a probléma.

A tápanyaghiányt lehet orvosolni trágyázással, a betegségek ellen viszont még az se igazi megoldás, ha 20 m-rel odébb teszed.

Ha tavaly nem volt semmi betegsége, akkor egy 2. év még belefér.

Nekem 3 évig volt ugyanott (műtrágyázással), de idén már tényleg kell csinálnom egy másik támrendszert máshová.

jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Évek óta ott van,de még ott is kel ki a majaiból.Kell neki műtrágya,meg permet a betegségek ellen .
jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Marhatrágya jó? Es azt mikor tegyem a földre?
jan. 28. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ásáskor kellett volna, késő ősszel vagy tél elején.

Ha már teljesen érett, tehát nem büdös, nincsenek benne felismerhető növényi maradványok, hanem teljesen virágföldnek néz ki, akkor lehet tavasszal is bekeverni, m2-enként olyan 20 litert, ha mostanában nem volt tápanyagpótlás. 10-et minimum. Ha még nem teljesen érett, amit szerezni tudsz, akkor raktározd el őszig, most meg vegyél komplex műtrágyát, amiben mikroelemek is vannak. Hidd el, a növény nem tudja, hogy a tápanyag vegyi üzemből jött, vagy a tehén hátuljából. A szerves trágyának is szervetlenné kell bomlania, hogy a növény fel tudja venni. A valós haszna a műtrágyával szemben a talajszerkezet javításában van, tápanyag nem sok van benne.

jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!