Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tényleg különleges eljárások...

Tényleg különleges eljárások szükségesek a palánta magok vetéséhez?

Figyelt kérdés

Tojástartoba ültettem, minimális földdel fedtem, spriccelem vízzel, fóliaval takarva az ablakban vannak.

2 nap után a retek már csirazik. Nagyanyaim is így csinálták, emlékeim szerint.

Most viszont böngésztem a neten és ott annyira extra dolgokat írnak. Pl sterilizált föld, döngölés, sötétben tartsuk, forralt hűtött vízzel öntözzük stb... Megijedtem kicsit, hogy nem lesz belőle semmi, hiába dolgoztunk vele.


márc. 25. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod, hogy úgy müködik, ahogy csináltad, a nagyszüleidnél is müködött, akkor miért idegesíted magad?
márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jó kérdés :D

Fene tudja, elsőre csináltuk és nagyon szeretnék nem elbukni.

A gyerekek is nagyon izgulnak, együtt készült.

márc. 25. 11:17
 3/14 anonim ***** válasza:

A tapasztaltak, akik évek-évtizedek óta nagy tételben palántáznak, kicsit többet tapasztaltak, ezért bevetnek mindent.


Nem jó érzés amikor 1-2 hónap gondoskodás után egyszer arra ébredünk, hogy minden eldőlt, lifeg, alig van benne élet.


Ezek a lépések nem szükségesek, de sokmindent kivédhetnek. Gombás betegségek jöhetnek elő, és igen, a bolti virág/palántaföld is lehet fertőzött, ezért szokták a profik megmikrózni a földet.


Mondhatjuk persze hogy nagyanyáink sem csináltak ilyen hülyeséget, így van, néha viszont biztosan ők is jártak rosszul.


Alapvetően viszont mindenféle csíny nélkül is tud szépen növekedni egy palánta, de néha kell hozzá kicsi szerencse is. :)

márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól írják, viszont a tojástartós dolog totál értelmetlen. Kevés benne a föld minden értelmes dologhoz. Arról nem is beszélve, hogy a retket nem kell palántázni, helybe kell vetni. Ha erkélyen akarod termelni, akkor az adott termelőedénybe elveted, két nap alatt kikel bent, és már ki is teheted az erkélyre, legfeljebb ha veszélyes hideg jön, berakod valami hűvös spájzba éjszakára.

Ebből nem lesz sikerélmény a gyerekeknek.

márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem akarom erkélyen.

Egy pici, nagyon pici konyhakertet szeretnénk csinálni. Kis paprika, paradicsom, saláta.

márc. 25. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor a retket ne palántázd, vesd szabadföldbe. Már lehet.


Paprikát, paradicsomot kell palántázni, már a saláta mag is mehet ki a földbe.

márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor holnap neki is állok. Maradt még mindenből mag.
márc. 25. 17:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a 6-os is írja. Már korábban is lehetett volna szabadban. A földben védve vannak a hidegtől a magok, és akkor kelnek ki, mikor megfelelőek lesznek a körülmények.

Ezek a tojástartósak meg fognak nyúlni bent, és elpusztulnak. Ha paprikát akarsz, annak legalább egy tejfeles doboz kell, és olyan helyiség, ahol éjszaka nincs fűtés, tehát sötétben nem nyúlnak a növények.

márc. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A paradicsom bújik ki, ultessem át másba?


Hát úgy vagyok vele, ami kikel kikel, aztán meg a piacon veszünk inkább palántákat majd.

Mert úgy látom ez csak kinlodas.

A tojástarto nem a saját fejemből pattant ki, hanem videókban láttam, sokan ültettek ezekbe.

A hétvégén az Obiban a kis ültető tálkák papírból, ugyanolyanok voltak mint a tojás tartó.

Akkor ezeket miért árulják, ha semmire sem jó? :D

Na de mindegy is.

Majd max palantazas lesz, ha a magok nem jönnek össze. Kétségbe már nem esünk, életünk legnagyobb baja ez legyen ☺️

márc. 27. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!