Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy fiatal kisebb fa...

Ha egy fiatal kisebb fa tövébe ürítem ki a fűnyíróból a levágott füvet, az a bomlás után ad valamennyi tápanyagot a fának?

Figyelt kérdés
A fatörgy körpl 1 méteres körben szétterítem a levágott füvet. Ha az ott lebomlik, az eső bemossa a bomlásból keletkezett tápanyagokat a fa gyökeréhez? Érdemes ezt csinálni?

márc. 30. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Jo lesz
márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Van, hogy a levágott fű berohad, ha csak úgy magában van. Én inkább komposztálnám egyéb zöldhulladékkal, és a komposztot ásnám be a fa körüli földbe.
márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Az erdő is így működik. Lazán öntsd köré
márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Jó lesz, csak arra vigyázz, hogy hogy csinálod.

Ha a friss zöld füvet vékonyan teríted szét, akkor száradás után már átlátszóan vékony lesz, és közte előjön az ott lévő fű, vagy kel a gyom, és nem tudsz vele mit csinálni a leterített anyag miatt.

Ha vastagon öntöd le a zöld füvet, akkor berothad, ami egyrészt úgy frissen káros anyagokat is jelent, másrészt pedig a hasznos anyagok egy része is eltűnik, mire a maradék komposztálódik.

Ezért érdemes szétterítve nagyjából megszikkasztani a füvet, hogy a teteje már száraz legyen (forgathatod is), az alja még lehet puha, és akkor tedd a fa alá vastagabb rétegben. (Vagy a fa alatt vékonyan leteríted a felét, a másik felét meg máshol, és utána átviszed a fa alá.) Így egyrészt alulról komposztálódik, másrészt meg egy darabig nem fog gyomosodni a fa alja.

márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én simán a fák és bokrok alá borítom. Az időjárás és a lebontók mint pl a giliszta, hamar fel is dolgozzák. A berothadás problémás, plusz ha valami kényes dísznövény/fa tövébe rakod befertőzheti valami kórokozóval. Szóval összeségében lazítja a talajt és nedvesen tartja, a tápanyag és humusz tartalom is jót tesz, de a mulcsolás rizikója, hogy valami korokozót odavihetsz máshonnan.
márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!