Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta fűből van az a...

Milyen fajta fűből van az a nagyon apró pár milliméteres gyep?

Figyelt kérdés
Amcsi filmekben láttam régen de manapság az instagram tele van ilyen satisfying videókkal amiben sok ilyen kertészes fűnyírós videó is van. Ez a gyep konkrétan hibátlan és fél centinél kisebbre van nyírva, ez szerintem a nálunk kapható hétköznapi fűvel nem lehetséges. Ja és ez a fajta bizonyos évszakban (gondolom télen) elbarnul és olyankor míg kinő az új, addig festik. De sehol nem látom megnevezve.

márc. 31. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanaz lehet mint ami a sportpályákon van, én úgy keresném.
ápr. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően a nyíráson múlik. A szupergyepeket évtizedeken keresztül minden nap nyírják. Van elég víz és tápanyag valamint gyommentesítik. Festuca, poa környékén keress.


[link]


A bluegrass Kentucky nemzeti jelképe. Azt hiszem poa pratensis. A poa és a festuca keveréke jó lehet. Kentuckyban jóval több eső van, mint nálunk, tehát vagy öntözni kell vagy nem szabad ilyen füvet tenni. A festuca nálunk jó lehet, de csapadék nélkül sosem lesz olyan, mint Angliában vagy Kentuckyban.


Azt tudtad, hogy Kentuckyban külön törvény szabályozza a fű megengedett magasságát és ha nem tartod a szabályt a rendőr fog szólni?

ápr. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt konkrétan megnevezik az egynyári perjét, amit 1 cm-re nyírnak:

https://www.youtube.com/watch?v=E9cVqlGxfGw

Lehet, hogy mást is, nem néztem végig...

A fél cm-es szerintem olyan helyeken van, ahol melegigényes gyepfajták is megélnek, plusz naponta öntözik, mert ami ennyire nem nő, annak a gyökere se megy mélyre.

ápr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában mindenhol keverékeket használnak. Fél centire nem lehet csak úgy vágni. Ahhoz beállt nagyon tömör gyep kell.
ápr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ha 5mm körülire akarod vágni a füvedet akkor Festuca rubra commutata,Festuca rubra trichophylla , Festuca rubra rubra ( általában a vörös csenkesz fajták) vagy Poa Pratensis kevék jöhet szóba.Ennél alacsonyabbra 2,7mm-3,5 mm , az agrostis stolonifera ,agrostis capillaris, festuca rubra rubra keverék lehet jó számodra, de ehhez a magassághoz már hengerkéses fűnyiróra lesz szükséged gyüjtőkosárral...
ápr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az egynyári perjét, (poa annua) én nem javasolnám, mivel földfelszinhez közeli gyökérzete van, szinte mindennapos öntözést kíván főleg a nyári hónapokban..folyamatosan viragzik,sárgás virágjával elrontja a szép zöld fű látványát..a legfőbb ellenérvem pedig az, hogy iszonyat mennyiségű magot szór el évente amit visz a szél oda is ahova nem szeretnéd...szinte kiírthatatlan lesz a kertedben..
ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Műfű és műanyagból van...
ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!