Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan sárga barack fajta...

Van olyan sárga barack fajta amelyik ellenálló a moníliával szemben , ha van melyik az?

Figyelt kérdés
Köszi a segitséget.

febr. 23. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Így kimondottan nem én egy fába beoltok 5-6 alanyt. Magyarán egy fajta keveredést csinálok,erősebbek eddig meg vannak .
febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Magyar kajszi és a Rakovszky kajszi viszonylag jól ellenáll a moníliának.


Meggyből pedig a Feketicsi meggy az ami teljes mértékben monília rezisztens.

febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, ami teljesen ellenálló.

Hajtásmoníliáról beszélünk amúgy? Az a Magyar kajszit tényleg nem bántja szárazabb években. A tavalyihoz hasonló esős években azon is sok hajtás leszárad. (Nekem az Orange red volt olyan, ami annyira érzékeny volt, hogy inkább kivágtam. Mert a termésminőség se volt olyan, hogy sajnáltam volna, plusz rettentő fagyérzékeny volt.)

A termést letaroló virágmoníliát viszont semelyik fajta nem bírja. De ez nem akkora probléma, 2-3 permetezés virágzásban, és tökélesen meg van védve a fa.

febr. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!