Kezdőoldal » Otthon » Kert » Borostyánra nem hat a glifozát...

Borostyánra nem hat a glifozát alapú gyomírtó?

Figyelt kérdés

A kertünkben egy kisebb részen valahonnan elszaporodott pár éve. Minden évben 3-4 alkalommal lefújom gyomírtószerrel de teljesen nem viszi ki, mintha nem is lenne rá hatással. Pedig az előírt aránynál kicsivel sűrűbbre keverem a permetet, totálisan ki visz minden más növényt.

Csak én tapasztalom ezt hogy valamiért mintha nem hatna a borostyánra a gyomírtó?



ápr. 3. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én rakok bele tapadás fokozót,és keserűsót is .Jobban felszívódjon.
ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem hat rá úgy mivel az nem egy lágyszárú növény mint a gyomok, hanem egy fás szárú cserje!

Sokkal magasabb dózis kell neki.


Én pl bodzát próbáltam kigyomirtózni, az sem nagyon akart sikerülni.

ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mégse volt kellően nagy a dózis.

Én komplett 5 m magas bozótokat szoktam kigyomirtózni, mikor már nagyon jönnek át valamelyik szomszéd elhagyott telekről. Általában még azoknak is elég egy kezelés, csak ha az aljuk aránylag csupasz, amit rendesen le tudok fújni, akkor kellhet ismétlés. A borostyánnak is elég komoly dózis kell, fél liter 10 l vízhez, plusz tapadásfokozó.

Én mondjuk a borostyánt csak fel szoktam szaggatni, a felszínen mennek a hajtásai. Csak kevés helyen nem jön fel, ott pedig egy szúrás az ásóval.

ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
növelni kell a dózist. Nekem kivitte a sima gialka.
ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lefújtam 5%-os szerrel, kíváncsi leszek ez elegendő lesz-e már neki.
ápr. 7. 10:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Lefújtam töményebb dózissal, a fiatalabb világosabb levelek már fodrozódnak, talán ez már annak a jele hogy hatott. Van ahol még nem látszik rajta 4 nap után sem, ott megpróbáltam azt hogy egy kis üvegbe tettem tömény szert és egy-egy futó szárat félbe vágtam és bele tettem, Hátha majd felszívja úgy a szert.
ápr. 10. 16:47
 7/12 anonim ***** válasza:
A vastag kutikulájú leveleken lassabban ill.kevésbé szívódik fel. Éppen a borostyánnál hasznos és célravezető a mechanikus kézi kitépkedés majd a kibújó friss hajtásokat kell lepermetezni.
ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most már látni a nagyobb dózis hatását. Foltokban itt-ott kezd elszáradni a borostyán levelei.
ápr. 16. 08:27
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok, biztos nagyon örül valamelyik szomszédod, akinek a kertjébe a talajon keresztül átszivárog a glifozát és a bomlástermékeit felveszi a veteményese. Hátha egy kisgyerek vagy gyereket váró nő is eszik majd belőle. Egyáltalán ki adott el nektek ilyet. Remélem, hamarosan betiltják ezt a baromságot, hogy minden jöttment agráripari termékeket locsolgasson literszámra a környezetbe bármiféle növényélettani és talajtani ismeretek nélkül.
tegnap 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
van valami tetsi fogyatékosságot amúgy, ami miatt nem tudod kézzel rendben tartani a borostyánt? csak mert még a 80 éves nagyanyám is elboldogul vele. Ha ilyen gond van hívj kertészt, ahelyett hogy több hektár búzatáblányi mennyiségket pacsálsz ki egy kis borostyanra. Amit amugy rendszeresen szokas karban tartani, nem panikszeruen onteni ra mindent, mintha nem lenne holnap.
tegnap 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!