Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell a kapát vékonyítani?

Hogy kell a kapát vékonyítani?

Figyelt kérdés
Vettünk egy új, jó minőségű kapát, ami anyagában vastag. Az élei is vastagok, ezért még nem lehet megélezni. Mondták hogy ki kell verni az élét. Hogy kell csinálni?
ápr. 6. 03:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kalapács, alulra egy sín vagy valami tömör vas. Kicsi ütésekkel (vagy nagyobbakkal) a szélét el kell kezdeni egyenletesen ütni. Ez tömörebbé teszi az anyagot és keményebb lesz. A másik módszer, hogy sokat kapálsz vele:) A régi kapák mind jó vastagságúak:) Vegyél a piacon egy használt kapát.
ápr. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
ápr. 6. 05:48
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Életemben nem hallottam még róla, hogy kapát vertek volna. Kaszát, azt igen. Gondolom kovácsolt vas kapa, ha neked túl vastag vegyél egy lemez kapát. Vékonyabb, könnyebb élezni, súlyra is könnyebb, cserébe nem olyan erős, de sima gazolásra jó.
ápr. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol laksz, de nálunk verték és verik ma is.
ápr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
#4: Falu, agrárkörnyezet. Nálunk nem csinálják. Illetve lehet, hogy régen csinálták, de még tényleg sose láttam, pedig kapáltam én is eleget, hogy a fene vitte volna el, aki kitalálta :-) Reszeltük.
ápr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Az ütés tömöríti az anyagot, ennyi az előnye. Lehet flexelni meg reszelni is.
ápr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első válasz minden részlete jó.

A kalapálás keményíti az élet, és nem anyagvesztő eljárás, mint a flexelés meg reszelés. (De ha ritkán kapálsz apró területet, akkor így is lehet, majd veszel másikat...)

Ezek a mostani kínai kapák tényleg szörnyűek, konditerembe valók, emelgetni... Piacon, vagy Jófogáson vagy Marketplace-en nézd meg, hátha a környezetedben is árulnak régi jó lemezkapát, ami nincs használhatatlanra használva.

ápr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Legutóbb flexxel csináltam :D
ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván újrori eljárás mert régen nem volt de flex,aztán kicsit reszelni
ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt kell csinálni,mint a kaszával.Nem a tömörités a fontos hanem az él kinyújtása.Kb fél cm a kapa éléből rézsutosan ferdére elvékonyítani.Ezután már lehet reszelővel,flexel élt húzni neki.A kapa könnyebben megy a földbe,sokkal hosszabb életű lesz.Ha elmegy az éle,reszelővel gyorsan utána lehet élezni.Ha kaszákat időnként nem kalapálnák utána,minden 3-4 suhintás után lehetne élezni is.Akik azt írják régen nem így volt,azok nem éppen régi születésüek.
ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!