Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertemben a málna észrevétel...

A kertemben a málna észrevételem szerint nem érzi jól magát, gyengén fejlődik és keveset terem. Mértem a pH értéket 8.4 volt. Lehet ezen valahogyan segíteni?

Figyelt kérdés
4-5 éve telepítettem a málnát (fertődi) jól előkészített, tápanyagban gazdag, laza szerkezetű talajba. Új sarjhajtásokat alig hoz, 10 tövet vettem, most a tövek száma mintegy 20-25 lehet, pedig hely lenne bőven. Víz hiány, növényvédelmi probléma szerintem nem lehet, mert ezekre odafigyelek, rendszeresen permetezek. Énnekem egyedül a magas pH érték a gyanús, de lehet más probléma is?

ápr. 7. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a talaj? Milyenek a fényviszonyok?
ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van úgy hogy egy növényfajta nem érzi ott jól magát és nem találod az okát. Nálunk a petrezselyem nem akar normálisan teremni - a zöldje gyönyörű, a gyökere szinte semmi. Nem csak nekünk, a szomszédban élő idős párnak sem, akik pár éve költöztek és 50 éven át tökéletesen nevelték korábban a petrezselymet a régi kertükben, értenek hozzá.

De hátha lesz valaki aki tud tanácsot adni, az 1-es kérdése jogos és fontos.

ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mészhidrát vissza lúgosítja földet.
ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fajtát kell váltani mindkét esetben.Ezt a talajt nem szeretik.
ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az én málnásom már egy igazi összevisszaság..van ott minden..néhány nől, mint a bolondgomba, néhány pedig nem akarja az igazat. nem permetezem, csak műtrágyázom, és locsolom. anyosom semmit nem csinál a málnájával, de mégis terem, mint a veszedelem.

hogy mennyi a PH? nos eddig még nem sikerült lesüllyednem.

ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Fertődi zenit málnát egy igen jó fajta és nem kényes a talajra.
ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 8,4 az rohadt meszes. Hol van ilyen? Kunság? Dél-Buda?

Ott a fajtaváltás nem fog segíteni, minden fajta utálja a meszes földet. Már egy semleges (pH 7) talaj se alkalmas komolyabb málnázásra.

Nem kútvízzel öntözöl esetleg? Mo. legnagyobb részén meszes a talajvíz, és az ilyen málnához hasonló, savanyú talajt igénylő növényeket zavarba lehet vele hozni. (Nekem a nordmann fenyőket sikerült, mielőtt megmértem volna a kutam vizét...)

Természetesen lehet a meszes talajon kívül más gond is. Pl. nagy fák, bokrok közelsége. Pár fotó (közeli és távolabbi) esetleg még mutatna egyebet is. Pl. hogy nem metszed vissza és nem ritkítod kellőképpen, ezért a túl sok termés visszafogja a fejlődést.

ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a 8.4 tuti akkor malnara nem lesz jo. Az masik kerdes h miert ilyen a ph.
ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!