Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek a korallvirág...

Szerintetek a korallvirág vagy a muskátli szebb? Melyik mennyi gondozást igényel? Szobanövényként melyiket érdemesebb tartani? Kérlek benneteket írjatok róluk egy keveset: )

Figyelt kérdés

2017. júl. 21. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Kifejezetten szobanövénynek egyik sem alkalmas. A muskátli balkonládába való vagy esetleg meleg és fényes üvegezett verandára, lépcsőházba, de télen nincs díszítőértéke. A korallvirág kifejezetten szezonális dekorációs növény, mert értékelhető virágzásra csak adott téli időszakban, esetleg hormonhatásra kerül sor és az év más időszakában dekoratívnak is alig mondható zöld folt.
2017. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a muskátli tetszik jobban, de a szobába nem való, ha a kettő közül kellene választani, akkor inkább a másik.
2017. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1-nek, ... de ..


Nem tudom mi van nálam a levegőben, de a télre kapott ciklámenemen MOST van vagy 10 virág és a tavasszal kapott korall virágom ezerrel virágzik, pedig nem tápozom őket, a kertemből ásott földbe ültettem át őket. (?)

Tudom, hogy nem ez a jellemzőjük.

2017. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Évente 2szer tudom virágzásra bírni a 4 éves korallvirágom... jelenleg is virágos és elég sokáig bírják a virágok.Kintre soha nem raktam,bent nagyon jól érzi magát.

Muskátlim nincs,nem szeretem és ők se szerettek soha engem :)

2017. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, ment a zöld kéz:) nekem volt muskátlim, de szobanövényként még nem használtam, de nagyon szeretem ezért is gondoltam, olvastam róla, hogy használják szobanövényként és hogy a korallvirágot is, mindig nyílik, de általában írnak mindent, olyantól szerettem volna kérdezni akiknek van és ténylegesen tudják mondani a véleményüket. Köszönöm mégegyszer mindenkinek :)
2017. júl. 21. 22:19
 6/6 anonim válasza:

Muskátli kifejezetten kültéri, balkonládában tartható, erkélyekben, kertekben virágzó, tartandó növény.

Nem igényes, könnyen kezelhető.

Tápoldattal locsolva egész nyáron virágozni fog!

2017. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!