Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik Makita akkumulátoros...

Melyik Makita akkumulátoros fűkassza lenne a legjobb kb. 2500nm-re, max 30-40 cm-es fűhőz?

Figyelt kérdés
Már van egy Makita DUR189 szegélynyíróm, emellé szeretnék egy fűkaszát, amivel lehetőleg gyorsabban le tudnám nyírni a nagyobb fűvet.
ápr. 8. 22:12
 1/8 Mad Max2 ***** válasza:
87%
Ilyen nagy területre benzines kasza az ideális
ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Oda benzines kell,és nem is gagyi.
ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel van akkum, ezért nem szeretnék benzinest. Erre gondoltam: [link]
ápr. 8. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a leírást, 1 kW. Egy jobb benzines szegélynyíró tud ennyit. Neked olyanra van szükséged, ami ennek minimum a dupláját tudja. Ilyent pedig nemigen fogsz találni. Marad a benzines.
ápr. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 Nekem ilyenem van. Acélpengével kiváló, nagyon nyomatékos gép. de damilozni nem annyira jó vele mert ahhoz kicsit kevés a fordulat.


Én vettem hozzá egy 3 ágú a gyárinál nagyobb átmérőjű acélpengét, így még bozótot is lehet vele irtani.


Ezzel a két géppel takarítottam ki ezt a dzsungelt néhány nap alatt.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Szerintem nagyon megéri az árát!



És még a hangja is jó :)


[link]

ápr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mad Max2 ***** válasza:

Én egy örökölt kis birtokon szoktam kaszálni, gazos területet ami kb szintén 2500 nm.


Én azt egy husqwarna benzines bozótartó kaszával szoktam csinálni

Gyakorlatilag fél napom rámegy, eltart vagy 4-5 órát hogy lekaszáljam.


Én kételkedem hogy egy ilyen gyengus elektromos kaszával én azt csínálnám.

Szerintem az kínszenvedés lenne.


vegyél egy normális benzines kaszát (150 ezerért már adnak) és ha vigyázol rá kiszolgál életed végéig

ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

#5 Na pont erről vitáztam valakivel kb. 1 évvel ezelőtt, itt gyik-on, hogy a penge kevésbé terhel, mint a damil. Egyszerűen meggyőzhetetlen volt a faszi. Úgy jött ez szóba, hogy felmerült egy tök jogos kérdés egy Stihl géppel kapcsolatban, hogy azt damilos munkához ajánlják s ezt a kérdező úgy értelmezte, hogy kést nem lehet vele használni, mire én mondtam, hogy lehet kést használni, az ajánlás sokkal inkább azt jelenti, hogy damilos munkára is alkalmas, mert hogy az nagyobb terhelés. Na erre jött egy nagyokos, aki megakarta magyarázni, hogy a kés nagyobb terhelés a gépnek és hogy én meg hülye vagyok. :D Pedig ez evidens, hogy a damil nagyobb terhelés.

A videó kiválóan bemutatja azt, hogy 1kW-os motorral is bőven jól lehet haladni, már aki tud kaszálni, mert ennél lényegesen lassabb munkát is láttam már 54 köbcentis géppel a kézben. Az itt adott válaszok pedig azt, hogy mennyire dolgozik az előítélet, mert ez az, hisz esélyes, hogy nem volt mindenki kezében már egy Makita akkus fűkasza, de még csak egy Parkside performance sem. Ezek a gépek lehetnének 2kW-osak is, mitől ne? Létezik akkus nagy sarokcsiszoló, de még vizesvágó is akár, szóval a technika megvolna hozzá, de minek, ha ennyi elég? S azért itt a videóban közel sem 30-40cm-es fűről van szó és egyébként is egy közel térdig érő füvet (40cm) már amúgy is késsel kellene vágni. Nyilvánvaló, hogy egy nagy benzines géppel ennél akár jobban is lehet haladni, az kérdés inkább, hogy a kérdezőnek ez megfelelő-e, mert minden másban nyer az akkus gép, súly, zaj, karbantartás (ami kimerül a zsírzásban és a tisztántartásban), nem kell benzinért szaladgálni, nem is romlik rád, nem kell kevergetni a benzint, nincs füst, nincs szag, egyszerű indítás.

ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Benzinest egyáltalán nem szeretnék, nem is értek gépekhez, autóm sincs. Számomra egyszerűbb az akkus gép, konkrétan az se zavar, hogy sokáig tart lenyírni a fűvet.
ápr. 9. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!