Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hülyének érzem magam, ha...

Hülyének érzem magam, ha látom más udvarát,hogy milyen szépen ki van alakítva, mi meg nem győzünk gazolni, hiába mondom a páromnak,hogy alakítsuk ki,hogy jó legyen. Más honnan tudja,hogy mit hova és hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Honnan tudja a legtöbb ember,hogy egyáltalán,hogyan kell elkezdeni egy udvar kialakítását, mi ennek a folyamata? Én rengetegszer elgondoltam már, de a gazolásnál tovább soha nem jutok..És honnan tudják sokan,ha vesznek egy növényt, vagy ültetnek,akkor azt hogyan kell gondozni,hogy ne pusztuljon ki pár nap alatt? Csak én vagyok ennyire ostoba,hogy fogalmam sincsen, hogyan kellene ennek nekilátni?( a barátom abszolút nem partner semmiben,mert sajnos semmihez sem ért).
ápr. 12. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Utána olvastam, gyakoroltam, tapasztalatot szereztem, kérdeztem, figyeltem, megnéztem más hogyan csinálja.
ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor jelold meg, hogy hol legyen osveny, jarolap,kavicsos ut, vagy ami tetszik, ahogy a leglogikusabb a megkozelites szempontjabol. Ha van terasz a kozelebe epithetsz egy tuzrako helyet, ahol kesobb egy grillsuto reszt is kialakithatsz.Ha az utak es a tuzrakohely megvan, haz mellett, utak mellett,kialakithatsz viragagyast.Egy napsutotte es hatraeso reszben kialakithatsz egy konyhakertet. Ha olyan resz van ami koves, beultetheted pozsgas novenyekkel,Rengeteg lehetoseg, fontos, hogy elvezd amunkat is
ápr. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Nekünk szép angolkertünk van, és bevallom, nem értem, mit nem értesz.


Az interneten minden fent van, amire kíváncsi vagy.


Kitalálod, hova akarsz, utat, ágyást, fákat, szalonnasütőt, bármit. Ha úgy könnyebb, berajzolod egy A4-es papíron.


Ha gyepet akarsz, rákeresel az interneten a gyep kialakítására. Ha virágàgyást akarsz, szintén nézelődsz a neten, szomszédoknál, egy-két ilyen jellegű csoportban, és au ágyás adottsàgainak megfelelő virágokat veszed meg, a neten az is fent van, melyik szereti az árnyékot, napot, stb.


Mondjuk semmi extrát nem kell általában csinálni a növényekkel öntözésen kívül, hogy ne pusztuljon ki.

ápr. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél csinálni? Díszkertet? Gyeppel, díszbokrokkal, egynyári vagy évelő virágos részekkel? Vagy haszonkertet, veteménnyel, gyümölcsfákkal?

Csak mert el nem tudom képzelni, hogy mit jelent nálad a gazolás, amit állandóan csinálni kell, ha nem 2000 m2-t akarsz csinálni. Gyomok kihúzását? Fűnyírást? Kapálást?

ápr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A növényeket, veteményest ki kell tapasztalni mit hogyan lehet. Talajfüggő is hogy mi terem meg vagy nem.
ápr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

10 méteres mérőszalag, kockás füzet. Rajzold le mi hol van most és mit szeretnél a helyére. Ha kíváncsi vagy hogyan néznek ki a kifejlett dísznövények, menjetek kirándulni egyet valamelyik arborétumba.


".És honnan tudják sokan,ha vesznek egy növényt, vagy ültetnek,akkor azt hogyan kell gondozni,hogy ne pusztuljon ki pár nap alatt?"


Google nevű csodálatos találmány. Amúgy meg nincs nagy titok, vannak az örökzöldek és a lombhullatók. Egynyári és többnyári növények. Fás szárúak és lágy szárúak. Ezeknek a csoportoknak nagyjából ugyan olyan igényeik vannak. Az olvasgatáson túl az is működik, hogy a helyi kertészetben vagy gazdaboltban kérdezősködsz. Ott is értenek a növényekhez.

ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Évek alatt kialakul ez de ötleteket nyilván lehet látni másnál.
ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy elképzelésem, hogy szeretnék kis veteményest, virágágyást, meg árnyas sarkot a kertbe. Lerajzoltam egy papírra, hogy hol vannak a napos részek, hol árnyekos, hol nyirkosabb a föld, hol szárad ki stb, és ez alapján interneten kikerestem, hogy milyen növények legyenek, azoknak mik az igényei és beszereztem, elültettem stb.
ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kép a fejemben, hogy mit szeretnék. Fogok egy papírt, lerajzolom, elkezdjük megépíteni. Már itt is google és youtube a barátunk, hiszen sosem térköveztünk pl., de egy kis részre azt szerettünk volna, építettünk szalonnasütőt, stb.

A kerítés mentén magaságyás készült, abba pedig dísznövények. Arról is volt egy képem, hogy néhány év múlva mit szeretnék látni, lerajzoltam (rondán rajzolok, de amire kellett, arra pont jó). Elkezdtem utánanézni milyen dísznövények vannak, mik szeretik a napos helyeket és lehetőleg igénytelenek. Összeválogattam hova mi kerüljön, kilistáztam, elmentem egy kertészetbe és bevásároltam. Ha valamit nem találtam, kértem az egyik dolgozót, hogy ajánljon helyette mást. Rengeteg idő és munka, de megéri.

Egyébként ugyanezt csinàlja egy kertész is, csak a melós részét leveszi a válladról egy vagyonért.

ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg még érdemes megállapítani, hogy milyen a föld. Nálam a kert fele agyagos (régen feltöltötték agyaggal), másik fele fekete termőföld. Ez is meghatározta, mi hova kerüljön.


Ha rég nem volt meglazítva a talaj, ásni szerintem kell. A kemény, gazos földbe nem könnyű ültetni, palántázni.


De ahogy írták, tervezés és google.

ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!