Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor szabad permetezni?

Mikor szabad permetezni?

Figyelt kérdés

Van ugye a tavaszi éa őszi permetezés. Ezen kívül a vegetációs időszakban lehet permetezni a fát mikr már levél van rajta és jön a termés?

Pl ha monilias vagy levéltetűs?

Mire kell odafigyelni? Mit szabad? Mit nem?



ápr. 14. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy kell és szabad is.

Széljárásra mindenképp figyelj és kb 8-10 nap a felszívódás.

ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kora reggel vagy késő este permetezz, amikor nincsenek méhek és nem ég meg a levele a hősokktól a növénynek.

Réz tartalmú szerrel vorágzó növényt soha.


Gumikesztyűt, maszkot és zárt ruhát használj mindig.


Szélben soha ne permetezz.

A permetszeren az adagolás elég homályosan van leírva (gyakran hektárra vetítve) - ha megveszed a gazda boltban a szert, akkor kérdezd meg az adagolást és írd rá a csomagra.


Ha nem vagy biztos a betegségben, vigyél fotót vagy egy beteg ágdarabot a gazda boltban, és segítenek a megfelelő szer kiválasztásában.

ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, szabad és kell is permetezni év közben.

De nem mindegy, hogy mikor és mivel. Van, ami tönkrevágja a növényedet, pl. egyes rezek év közben. Vagy olyan hosszú a várakozási idő, hogy nem tudod megenni a termést, mert nem jár le betakarításig.

Neten is nézelődhetsz, de ha totál amatőr vagy, kérdezd meg a növényvédőszer-boltban. Na persze, teljesen szakszerű tanácsot általában ott se tudnak adni, mert a legtöbb eladó nem kertészkedik, de legalább elolvasták a csomagoláson lévő utasításokat.

Mindenképpen olvasd el te is a csomagoláson lévő infókat, és a neten is rá lehet keresni, mi mire való. Beírod a keresőbe pl. hogy "Chorus hatásmód" vagy "Chorus technológia". Ebből megtudhatod, hogy mit tud a szer, valamint hogy mikor és hogyan kell felhasználni.

Ha hektárra van megadva, és nem találsz jobb leírást a neten, akkor úgy kell számolni, hogy 1 hektárnyi fára 1000 liter vizet szórsz, 1 hektárnyi zöldségnövényre pedig 500-at. Ebből vissza tudod osztani, hogy 1 liter vízhez mennyi szert kell tenni. (Ha nem vagy jó matekból, és nem tudod kiszámolni valami konkrét szernél, akkor írj ki erről itt kérdést.)

És ami nem tartalmaz rezet vagy olajat, ahhoz érdemes rakni tapadásfokozó szert, ami a felületi feszültséget csökkenti, jobban szétterül a felszínen a permetszer, jobb lesz a borítottság.

Gondolom, te írtál nekem privátot.

A Mospilan az egy nagyon jó általános rovarölő, ami pont a méheket nem bántja, csak két héttel ezelőttől már nem szabadforgalmú.

Virágmonília ellen Chorus lett volna jó, 2-3 alkalommal, de ha elvirágoztak a fáid, akkor már késő. De ha vannak fonnyadó hajtások (pl. meggyen, barackon), akkor jobb későn, mint soha.

Kérdésedre: ami felszívódó, azt persze a gyümölcs is felszívja, de ezek a szerek úgy vannak megkonstruálva, hogy nagyon gyorsan lebomoljanak. Általában a gyümölcsfákra használható szabadforgalmú permetszerek 3-14 nap alatt semmivé válnak. Onnantól téged se mérgeznek, meg a legtöbb még a káros rovarokat se. Ellentétben az ilyen házi barkácsmegoldásokkal, amit most írt valaki, hogy kenőszappannal permetezne. Ami megöl ugyan egy-két rovart, de pont ugyanolyan veszélyes nagy mennyiségben, mint a rendes rovarölő, viszont nem fog lebomlani olyan mértékben hónapok alatt se.

Ha egy évig eszel ilyen lepermetezett gyümölcsöt folyamatosan, akkor összességében kb. annyi méregmaradvány kerül a szervezetedbe velük, mint ha egyetlen egyszer befújod magad dezodorral, és ennek egy részét persze belélegzed.

Ami fontos neked, így kezdőként: minden növényvédőszer csomagolásán fel van tüntetve a felhasználási töménységen kívül az, hogy mely növény esetén hány nap után lehet megenni azt a lepermetezett növényt. (Meg ha érdekel, akkor az is ott van, hogy méhveszélyes-e, azaz, lehet-e virágzó fára alkalmazni. Sok olyan is van, ami ugyan veszélyes valamilyen mértékben, de ha napnyugta táján szórod, akkorra a méhek már hazamentek, otthon nézik a tévét, másnapra meg a szer már felszívódik, tehát nem okoz bajt.)

ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Lehet? Kötelező. Felszívódás 1-2 óra nem 8-10 nap ha felszívódó szert használsz. Virágzás után rezet is használom mindenre őszire is semmi baja
ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat.
ápr. 14. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!