Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szabad védőmaszk nélkül...

Szabad védőmaszk nélkül permetezni a fákat?

Figyelt kérdés
A szomszéd elkezdte permetezni a fáit és nem volt rajta védőmaszk sem védőruha. Nem veszélyes így? Mi a kertben ültettünk ez idő alatt, ránk nem veszélyes?

2023. máj. 22. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudhatod hogy mivel permetezett.

Ha valami bio szerrel akkor nem feltétlen.


Bár maszkot én sem szoktam felvenni, akármivel is permetezek, max úgy állok hogy ne jöjjön rám.

2023. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megnyugodtam
2023. máj. 22. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Normális ember minimum egy maszkot, sapkát, kesztyűt és hosszujjú ruhát használ permetezéskor.

A szomszédnak meg szól, már ha jóban vannak.

:)

Szélcsend viszont soha nincsen, ha permetezni kezdek...

2023. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Maszkot nem árt feltenni,mert a láthatatlan szemcsék mindenfelé szállnak .

Valamennyi légmozgás mindig van.

2023. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 Figyelj. Én festettem festékszóróval maszkban kék festékkel, és hiába volt rajtam maszk, ugyanúgy kék lett az orrszőröm, mint nélküle.. :D
2023. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha vmi nagyobb nyomású motoros permetezőgépet használt, akkor a finom porlasztású permetcseppek még tízméterekre is bőven eljutnak, szeles időben pláne. Mondjuk kis helyen ezért haszontalan is szélben permetezni, meg eleve motoros géppel is, mivel javarésze másfele jut. Ekkor azért beszélnie kell előtte a szomszédokkal. A permetszerek elég erős mérgek.

Másik véglet, ha kis kézi vagy felpumpálós fecskendezővel permetez szélcsendben, akkor kb birtokhatáron belül marad, de ha a kerítés mellett permetez, akkor azért nem jó, ha mellette pár méterre ott vannak közben a szomszédok.

Minimum egy eü maszkot azért érdemes venni permetezéskor, mert visszahull vmennyi, és tök fölösleges beszívni. Bár már láttam hivatásos kertészt is maszk nélkül permetezni, azt mondta, ő már megszokta. Na ilyen nincs, max eddig nem lett 1x se látványos baja, aztán vmiért korán elviszi vmi krónikus betegség.

Amúgy, teljes védőruházatot legtöbbször nem hordok, de akkor utána alapos zuhany + hajmosás. (Meg akkor is, ha tetőtől talpig beöltözöm. + akkor az összes ruha is mosandó.) Igaz, csak hobbikertész vagyok, néhány fát gondozgatok itthon.

2023. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

"és hiába volt rajtam maszk, ugyanúgy kék lett az orrszőröm, mint nélküle"


1. Dehogy ugyanúgy!!

2. Aki ésszel csinálja, az olyan maszkot használ a festéshez való.


Neked ez egy vicces dolog úgy látom és nem túl fontos az egészséged.

Persze nem is kell mindenkinek megérnie a 100-at.

(Aki "ügyes" az még az 50-et se fogja.)

2023. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
+ ami
2023. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
Mindíg használok maszkot. De nem egy rongydarabot hanem egy komolyat ami több ezer forint. Védőruhát nem. Ami rajtam van megy moswsba én neg megyek tudolni hajat mosni
2023. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pormaszkok meg sebészmaszkok semmit nem érnek, jól írja az 5-ös. Már csak azért is, mert a levegő 99%-a ezeknél a maszk mellett jut be, nem a maszkon keresztül. Hiába az orr melletti fémszál, a maszk csak addig simul az archoz, ameddig mozdulatlanul állunk, és nem nézünk fel (permetezéskor minek is néznénk), meg nem mozdítjuk se a fejünket, se az arcunkat. Ha mozdítjuk, az arc kontúrja megváltozik, a maszk máris nem simul az archoz.

Régebben én is használtam ilyet, aztán köszörülés után azt vettem észre, hogy az arcomon fekete foltok vannak ott, ahol a maszk mellett a poros levegő bejutott a maszk alá, és az izzadt bőrömhöz tapadt belőle a por. A levegő nem hülye, nem a mikroszkopikus réseken kínlódja át magát, mikor a maszk mellett rés van az arc (fej) mozgása miatt.

Az ér valamit, ami gumiszegélyes, és részecskeszűrős.

Nekem anno volt egy ilyesmi:

[link]

Ez tényleg hatásos, csak ha 20 foknál több volt, már nem kaptam benne levegőt, mikor 25 kilóval a hátamon szaladoztam a fák közt. Meg a belsejében folyt az izzadság.

Úgyhogy jelenleg nem használok maszkot, hanem figyelem a szélirányt. És ha mondjuk Ny-ról fúj, akkor én a fákat lepermetezem egyszer D-ről, meg egyszer É-ról. Így is hoz rám valamennyit, amikor forog a szél, de nem sokat.

A II. és III. kategóriás szerek különösebben nem veszélyesek kis dózisban. Ha valaki havonta félórát tölt a permet sűrűjében, hogy valaki direktben az ő képébe fújja a permetet egész idő alatt, még attól se lehet baja. Főleg, ha minden esetben más szert szív be.

Akkor lehet probléma, ha valaki napi rendszerességgel lélegez be permetszereket, évtizedeken keresztül.

Szóval, kérdező, nem kell bedőlni a permetek veszélyességéről szóló rémhíreknek. Nagy dózisban veszélyesek, igen, de ilyen házi körülmények közt lehetetlen veszélyes mennyiséget belélegezni. A permetezett terményektől bármi bajt szerezni pedig szó szerint lehetetlen. Ezek veszélyességét azok propagálják, akik az ijesztgetésből élnek. A gyakorlatban kb. napi 10 tonna permetezett gyümölcsöt kellene megenned, ha ezzel akarnál öngyilkos lenni, és akkor 30 év múlva belehalnál. Az adott bandák azzal játszadoznak, hogy a számok mögé odaírnak még 4-5 nullát, és így már persze tényleg ijesztőek lesznek az adatok.

2023. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!