Kezdőoldal » Otthon » Kert » A növények az elvágott száron...

A növények az elvágott száron keresztül is fel tudják szívni a gyomírtó szereket?

Figyelt kérdés

Van egy kúszó növény amely vadon szaporodott el de nem tudok tőle megszabadulni. Arra gondoltam, hogy egy-egy szárát elvágom és bele mártom egy üvegbe amelybe tömény gyomírtószert töltök.

Így fel tudja szívni a gyomírtószert ha több napig vagy akár hétig is benne lesz?



ápr. 14. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Minek az a gyomirtószer, ha már elvágtad a szárát?


A központi szár elvágását már úgysem éli túl a növény, a gyökérbe tartó szárfél meg nem szív lefele!

ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 A központi szárhoz nem fértem hozzá ráadásul lehet hogy több helyről szaporodott el. Nyilván nem a levágott részt akarom a gyomírtó szerbe mártani, hanem megcsonkított de élő szárat.
ápr. 14. 10:32
 3/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A vágott virág is felszívja a vizet, tápsót, akkor szerintem a gyomírtót is felszívja.
ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Borostyan?
ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Mi más, ami feleslegesen terjed mint a veszedelem.
ápr. 14. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
En fukaszaval irtom. Az hatekonynak latszik. Amugy a letepkedes mukodik.
ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Próbáltam én is, nekem csak visszavágni sikerült de ugyanúgy kihajt idővel, plusz a levágott részekről esetleg szaporodni tud. Ezért gondolkoztam a vegyszeres írtáson.
ápr. 14. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Én próbáltam már, semmit nem szívott fel. Pedig elvileg működni kellett volna a módszernek, mert a háncson lefelé mozognak a nedvek. Kivágott fa tönkje is felszívja a gyomirtót, és elszáradnak a gyökerek, nem sarjadzik tovább. Szóval nem értem, miért nem sikerült.
ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!