Kezdőoldal » Otthon » Kert » IBC tartályhoz hogyan építsek...

IBC tartályhoz hogyan építsek csepegtető öntözőrendszert?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen tartályom, amihez jelenleg egy 3/4-es locsolótömlő van csatlakoztatva. Azzal jutok el a virágoskertig. Ott szeretnék egy csepegtetőcsövet lefektetni. Nézegettem a neten, de ott mindenféle számos elágazással rendelkező bonyolult rendszert találtam, illetve a csaphoz csatlakoztatható csövet nyomáscsökkentővel, mindenféle megadott bár értékekkel. Én csak egy sima lyukas csövet szeretnék, amit valahogy hozzá lehet kapcsolni a locsolótömlőmhöz. Van ilyen?

ápr. 16. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Csak elsőre tűnik bonyolultnak. 😉


Én tavaly csináltam meg, férjem annyiban segített, hogy kifúrta a csepegtető szalagok csatlakozását a PE csövön. De minden mást én csináltam.

Tudom-tudom, ez most kínainak hangzott, nekem is az volt, de pár órás olvasgatás, tervezgetés után bárki meg tudja csinálni.

És nem kell szivattyú, meg nyomásszabályzó magához az öntözéshez. Nyilván a tartály feltöltéséhez vagy vezetékes víz kell, vagy fúrott kútból szivattyú segítségével történik.

Elég, ha a tartály 40-50 cm magasra van rakva, pl. 2-3 raklap, így érvényesül a gravitáció elve.

Ha érdekel, leírom, de tényleg csak akkor, mert egyszer már válaszoltam ezt egy hasonló kérdésre, rommá lettem nullázva.... Pedig második éve tényleg működik.

ápr. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Igen, mert az a helyzet, hogy a csepegtetőszalagokra általában minimum 0,3 bárt adnak meg. Ami 3 méter szintesésnek felel meg. Ez alatt csak új cső, vagy teljesen vízkőmentes víz használata esetén működik, mert a vízkő eltömíti a labirintokat, és ha nincs nyomás, akkor nincs, ami ezt kitisztítsa onnan. (Sok vízkő esetén már a nyomás se elég, cserélni kell évente.)

Ha úgyis hálózatról megy a rendszer, akkor meg eleve totál értelmetlen dolog az IBC-t beletenni a rendszerbe. Csak hogy több dolog miatt tudjon eldugulni a szalag.

Ha csak 1 szál csepegtető szalag kell, akkor veszel egy ilyent 130 Ft-ért:

[link]

A bal oldalára rá lehet csatlakoztatni a csepegtetőszalagot (10 cm lyukkiosztással, ha jót akarsz), a jobb oldalán meg van 1/2-es menet, erre pedig rá lehet tenni egy hollandit a kerti slag végével. (Vagy lehet hozzá venni szintén ilyesmi összegért egy 1/2-3/4 szűkítőt, amire rámegy a gyorscsatlakozó bakja.)

Innentől már csak arra kell figyelni, hogy ne add rá a teljes hálózati nyomást, mert szétmegy a rendszer. A vízcsap tekerésével tudod szabályozni, hogy csepegjen, de ne jusson rá túl nagy nyomás. (Vagy ha biztosra akarsz menni, 2-3 E között van nyomáscsökkentő, arra ész nélkül rá lehet adni a nyomást.)

ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És tessék, megint megtörténik.....:(

Ez egyszerűen hihetetlen, hogy nem hiszik el, hogy nálam MŰKÖDIK. Pont.

Mi a bánatért hazudnék egy névtelen oldalon?

És nagyon úgy fest, ugyanaz a válaszoló vagy, mint a másik kérdés alatt.

Mondd csak, ha ilyen bizton állítod, hogy én hazudok, próbáltad?


1. én fúrott kút vizét használom, amiben NINCS semennyi vízkő (bevizsgáltattam)

2. Heti kétszer fel van töltve mindkét tartály. Már idén is csepegtetni kellett elég sokszor. Adok hozzá olyan adalékot,amitől nem algásodik (természetes szer)

3. semmi nem tömődött el egy szezon alatt, minden kint volt hagyva télen, idén veteményezésnél felszedegettem, mert körbenőtte ez az, de az ágyások rendezése után újra ugyanazt lefektettem.


Különben nem magamtól találtam ki, a youtube-n van fent a Herbert fivérek módszerei, mindent ezek alapján csináltam.


https://www.youtube.com/watch?v=3Eenz0CxRbo

ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nálunk simán kicsepeg az 1000 L-es tartályból, úgy hogy kicsit több mint 1m magasan van a tartály. Ne foglalkozz bonyolult módszerekkel. Van ez a vékony, legolcsóbb csepegtető cső - azt vedd meg, és valahogy illeszd össze a tartállyal. Ha csak 1 méter magasan van a tartály akkor amikor eléggé tele van, nyisd rá, és az egész ki fog csepegni...
ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!