Kezdőoldal » Otthon » Kert » Briggs sima vs Tecumseh...

Briggs sima vs Tecumseh "profi" motor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fűnyíró traktort vennék és találtam kettőt ami tetszik. Normál esetben a Briggs szokták ajánlani nekem viszont itt kicsit megfogtak. Mert nem két szinte ugyanolyan motor van.

Azért az árkategóriáért amit nézek, briggs-ből csak az olcsóbb, "gagyibb" modellek férnek bele.


Tehát:

Briggs 11hp Powerbuilt (a legolcsóbb, alu hengeres)


Viszont ezért az árért kaphatok Tecumseh Enduro XL V2, 18 lóerős motort is.

Lehet hogy a Tecumseh márka magában kicsit rosszabb, mint a Briggs, viszont ez a motor sokkal erősebb, két hengeres (talán nincs úgy szét fingatva?:) ), és ami fontos, hogy olajnyomásos, és olajszűrős kivitel. Míg a briggsben nincs rendes olajkeringetés. A profibb briggs motorok sajnos nem az én kategóriám.


Köszi a véleményeket!



ápr. 18. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Briggs motorokat egy életre veszed.
ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha használt, akkor bármi lehet, meg bárminek az ellenkezője is. Nagyobb az esélye, hogy hogy mindkettő megette már a kenyere javát, mint hogy mindkettő jó állapotban van még. De semmi nem kizárt, lehet, hogy valamelyiket pont keveset használták.

Korábban a nagyobb motorok piacán a Tecumseh komolyabb márka volt, mint a Briggs, Amerikában ez volt a legelterjedtebb, utána a Honda. De csődbe mentek (talán 2007-ben), aztán hogy utána mit gyártottak, hát azt nem tudom.

Egyedileg kellene átnézni mindkettőt, szakembernek. (És még az se lenne biztos, amit ő mondana, mert a hengert nyilván nem szedné szét.)

ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta találtam egy Honda motorost. Szintén olajnyomásos, olajszűrős V2. Azt mondta tegnap egy fűnyírós fószer, hogy a hondák is elég jók főleg a 2 hengeres, azt megvehetem, de a tecumseh-t kerüljem. Hondáról vélemény?
ápr. 19. 09:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!