Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan szerezzem be a hurmát,...

Honnan szerezzem be a hurmát, másnéven datolyaszilvát?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek van ilyen fája, és szívesen ad róla magokat vagy sarjat. De azt olvastam, hogy az így nevelt fák rosszul teremnek, márpedig én a terméséért tartanám. Nem tudom, mennyire igazak ezek az információk, és hogy tőle szerezzem be, vagy vásároljak inkább egy konténeres növényt...

ápr. 21. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kertészetből vegyél!

Mivel ezeket is oltani szokták, ha sarjat adna, az az vadalany lenne.


A magból meg csak nagyon sokára lenne valami és még nem is biztos hogy egyáltalán teremne!


Ha nem a méret a lényeg hanem az íz, akkor a Nikita fajtát ajánlom! Nincsenek túl nagy termései, viszont cserébe nagyon finom és igen fagytűrő is.

ápr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kunyizz eloszor magot, aztan, ha megnottek a magoncok, kunyizz tole oltoagat, amivel beoltod.



39F incel

ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 És most a végére miért volt fontos odaírnod hogy nőgyűlölő vagy?!
ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Mert itt, Malajziaban nem terem meg a kakiszilva, csak a tropusi valtozata, a brazil csokipudingszilva (Diospyros digyna).



39F incel

ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mattias ***** válasza:
100%

Nekem van magról kelt is, 10 éves, nem terem...

Az oltványom lótuszszilván van, így annak a sarja sem lenne jó...

Amennyiben a termés a lényeg, nem a kísérletezés, faiskolában vennék.

ápr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!