Kezdőoldal » Otthon » Kert » Datolyaszilvákat pincében is...

Datolyaszilvákat pincében is teleltethetek, vagy világos, szellős hely kell neki?

Figyelt kérdés

És milyen gyakran kéne öntözni, mennyi vízzel?


Még soha semmit nem teleltettem, de ezeket a kis datolyaszilvafákat most vettem, nincsenek 1 évesek, és nem merem még kiültetni őket a kertbe.


2018. szept. 30. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a kertben teleltettem. Volt némi fagykár, de tavasszal buján kihajtott.
2018. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a kertben a vadcitrom is elfagyott, ezért nem merem megkockáztatni, főleg mert elég drága még a káki fa. :S
2018. szept. 30. 17:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A pincében garantáltan el fog pusztulni. Fény nem kell neki télen, de hideg igen, azt meg nem tudod neki biztosítani a pincében.

Ha nem tartod elég hidegen, akkor kihajt mondjuk januárban, és ott a sötétben elpusztul.


Tartsd a szabadban edényesen, közvetlenül a ház fala mellé téve (a fal meleget sugároz), aztán ha jön a nagy lehűlés, vidd be valami fűtetlen, de zárt melléképületbe erre a pár napra.

Zárt, szélvédett udvaron a fal mellett még a -15-öt is átvészeli így a fal mellett, vagy -18-at is akár, de -12-t bárhol. Aztán márciusban ültesd a végleges helyére.

Én szoktam oltani, és tizenvalahány éves tapasztalatom van a csemeték teleltetésében.

2018. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2018. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Áttettem őket egy viszonylag szélvédett (nálam ez a legszélvédettebb) helyre a házfalhoz. Az oltás sajnos magasan van, remélem, annak védelmére elég, ha szalmát kötözök köréjük.

Csak egy gond van: konvektoros a fűtés, és pont a kis fák törzsének magasságában távoznak a gázok (részben átáramlik a lombjukon pillanatnyilag), kb. 40 és 60 cm-re vannak mellette. Ez károsíthatja őket?


Nikita's Gift, Russian Beauty és Costata fajtájúak.

2018. okt. 4. 14:38
 6/11 A kérdező kommentje:

Jajj, és még fogalmam sincs, mennyi vizet és hogyan kéne juttatni nekik. Eddig minden nap kaptak egy keveset, mert még enyhe az időjárás.

Valahol olvastam, hogy csak langyos vízzel szabad öntözni a kint telelő dézsás növényeket, különben a hidegtől gyökérrothadás és más problémák lépnek fel, amiktől elhalnak.

2018. okt. 4. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

A meleg áramlat károsíthat.

Felenged és utána hirtelen lehűl...


A Nikitával és Rosseyankával nem lesz baj.

Elvermelheted cserepestől.

Bár nekem idén volt, hogy az alany ledobta a kérgét a hülye kései hideg miatt. És persze elhalt rajta a nemes is (ami kevésbé hidegtűrő elvileg).



A Costata az nem szereti a -20 fokot.

Ha zsenge, akkor még hamarabb elfagy



Merrefelé vannak a növények ? (mikroklíma miatt)

2018. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mielőbb vedd el onnan a gázfüst elől őket, mert már lehet, hogy most megégtek az ágak. Nem is értem, hogy jutott eszedbe ilyen. Egyébként is, a héten még nem várható -15-nél hidegebb idő...


Télen, fagyban tilos langyos vízzel öntözni, mert azonnali gyökérpusztulással jár. Persze, ki sem száradhat a föld, ezért ha hó van, akkor azt pakolj rá, aztán majd ráolvad, ha nincs hó, de a föld fagyott, akkor meg minél hidegebb, 0 fok közeli vízzel öntözd, ami nem okoz hirtelen kiolvadást.

Nem kell sárban tocsogni, elég, ha normál módon nedvesen tartod. A naponta történő öntözés szerintem már most is túlzás (nagyon apró konténer esetén esetleg), később, a hidegben meg főleg túlzás lesz.

A langyos víz egyébként se lenne alkalmas a talaj melegen tartására, csak egy rövid (negyed-félórás) felmelegedést okozna, amit semmi nem szeret.

2018. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kis fákat (20, 30 és 40 cm-esek) a pici konténerjeikből átültettem előbb nagyobb, 30 literes dézsákba, hogy legyen helye a gyökereknek a fejlődéshez és jobb legyen a szigetelésük. Csak pici vizet kaptak, de akkor innentől leritkítom pár naponkénti nedvesítésre.


A gázfüst szélcsendben eláramlik érintetlenül mellettük (a kezemmel a kis fáknál már nem volt érezhető a melege és a légmozgás), de ha déli vagy keleti a szél (utóbbi télen nagy hideget hoz), akkor átfújja a csemeték ágain. Sajnos szélvédett helyem nincs máshol a házfalnál, csak a konvektor nyílása mellett. :/

2018. okt. 5. 15:57
 10/11 A kérdező kommentje:

Sikerült áttelelniük!! :)

Szerencsére sem a konvektor közelsége, sem a fagy nem tett kárt bennük.

2019. ápr. 27. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!