Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen almafát,szilvafát,...

Milyen almafát,szilvafát, körtefát,ültetnè ami nem annyira kényes a betegségekre? Illetve milyen gyümölcsfát még?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szilvából a "Topend plus"-t és a "Jojo"-t ezeket valamiért nem bántja annyira a szilvadarázs, plusz a "Jojo" egy rezisztens fajta.


Kajsziból a "Kioto"-t a jó fagytűrése miatt.


Őszibarackból a "Redhavent"-t ami viszonylag jól ellenáll a tafrinának és magvaváló.


Meggyből pedig a "Feketicsi" meggyet ami teljesen rezisztens a moníliával szemben, ami nem kis szó mivel általában a meggyek a legérzékenyebbek a virágmoníliára!


Nekem almáim meg körtéim annyira nincsenek így azokat nem tudok ajánlani.


Viszont ha cserje is szóba jöhet akkor tudom ajánlani a "Viking" Fekete berkenyét, nincs kártevője, és a nagyon magas vitamin és antioxidáns tartalma miatt gyógynövénynek számít és finom lekvárt lehet belőle készíteni a téli időszakra immunerősítőnek.

ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Permetezéssel nagyjából mindent meg lehet oldani.

A rovarkártevők szempontjából teljesen mindegy, milyen fajta egy növény, úgyis rámennek. És ha nem permetezel, némelyik rovar le tudja nullázni a termést.

Tudom, nem erre a válaszra vártál, de hát ennyit lehet írni anélkül, hogy ismertetnéd az elképzelésedet, hogy mennyire értesz a növényvédelemhez, és mennyire lennél hajlandó tanulni, meg egyáltalán, gondoskodni a fáidról.

Abban biztos lehetsz, ha esetleg ez lenne az elképzelésed, hogy totál magára hagyatva akarnál gyümölcsöt termelni, az hosszú távon nem fog menni. Ültetéskor esetleg nem lesz baj pár évig, ha a szomszédságodban nincsenek gyümölcsfák, ahonnan átterjedjen a betegség, és átrepüljön a kártevő, de pár éven belül garantáltan odatalál valami, ami elveszi a kedved az egésztől.

Részletesebb választ majd akkor, ha részletezed a kérdést.

ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Húsos som, ezt még metszeni sem kell. Fekete berkenyével, mézalmácskával sem kell foglalkozni. Ezeket elültettem, semmit nem csinálok velük, csak megeszem a termésüket, öntözni sem öntözöm őket. Cseresznyéből rita fajtát vegyed mert az nem kukacos májusi érése miatt.

Fügével sem kell foglalkoznod, egyedül a darazsak és madarak nullázhatják le a termést.

Még az eperfámat említeném meg, az is csak van a kert végében én meg eszem a finom termését.

ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!