Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan szoktátok elvetni,...

Hogyan szoktátok elvetni, szórni a pl, sárgarépa magokat? Ollyan apró kicsi. Nekem tavaly úgy sikeredett ,,naggyon sűrű lett...

Figyelt kérdés

ápr. 23. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyeseld, vagy ritkítsd, ha úgy jobban tetszik.
ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor látod, hogy túl sűrű, akkor ritkítsd ki!
ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Búza darával. A zöldséget retek maggal is,hogy látszódjon a sora a csírzás miatt.
ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keverni nem jó, mert nem egyenletesen keveredik, és egyik helyre túl sok mag jut, másik helyre túl kevés. A keverés egy "jobb ötlet híján" megoldás, vetőgéphez. De kézzel annyit szórok, amennyit szeretnék.

Mindenképpen több magot kell szórni, mint amennyi répát szeretnél, mert soha nem csíraképes a magok 100%-a. Ha 3-4x annyit szórsz, és nem egyforma mélységbe, az jó szokott lenni. Aztán meg ha már előjött a cakkos levél (a szikleveleket követően), akkor kiegyeled gyomláláskor. Lehet két menetben is, előbb egy kicsit naggyázni, aztán ha a maradék még nőtt, akkor a következő gyomlálásnál pontosan beállítani a sűrűséget. Egy kapircs segítséget jelent, ahol nagyon sűrű, ott ezzel kicsapod az egészet, ahol ritka, ott pedig kézzel kiszeded a felesleget.

Én pár nappal az ilyen munka előtt kapával végigmegyek a soron, hogy mikor négykézláb dolgozok, akkorra már kevesebb igazítani való maradjon. A sorközt könnyebb kapával, meg ahol nagyon széles a sor, ott is hozzá lehet nyúlni, hogy kevesebb maradjon.

ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy 3-as írja, el kell keverni valami mással ami hasonlóan szórható - homok is lehet - és úgy már kevesebb mag kerül egyszerre a földbe.

De valójában egyelni kell, vagyis ritkítani.

A párom szerint egyszerű, csak ki kell húzogatni az apró növénykéket a sorból amire nincsen szükség, nekem nem ment, nem tudom melyiket és mennyit kell kiszedni. Tavaly emiatt nagyon vicces répáink lettek, bár megenni nem igazán voltak jók a sok kanyar meg összenövés és kis méret miatt.

Most kell majd a retket ritkítani a kertben, tegnap mondta a párom, hogy már látszik, hogy túl sok van egy sorban. Gondolom a hét végén amikor lesz ideje akkor szépen kiszedi azt ami felesleges. Én meg hozzájárulok a sikerhez amivel szoktam: megdícsérem. :)

ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mikor már ekkora, kell csinálni egy előzetes ritkítást:

[link]

Véglegesre még nem nagyon szabad, mert ilyenkor még sok veszély leselkedik rá, de ha ilyen sűrűn hagyjuk, akkor lelassul a fejlődés.

És ilyen méretnél, mint itt a legnagyobbak, be lehet állítani a végleges tőszámot:

[link]

Az első képen egyébként két súlyos hiba látható:

- Minimum a szükséges magmennyiség 20-30x-osát szórta az illető. 5x-ösnél többet felesleges.

- Legalább dupla sortávra van szükség, hogy szép répát termeljünk úgy, hogy nem nehezítjük a művelést.

A répa akár 40 cm-es leveleket is hoz, ha jó körülmények közt tartjuk. Tehát még a 60 cm-es sortávolságot is "belakja" (30+30 cm), azaz, összeér a két sor ebben az esetben is.

Itt kb. 60 cm lehet a sortáv:

[link]

A répáknak szükségük van sok fényre a jó fejlődéshez. Ha túl sűrűek a sorok, az azzal jár, hogy a tőtávot nagyon meg kell ritkítani (6-8 cm-re), hogy adott területen ne legyen annyi répa, ami nem engedi egymást fejlődni.

És ha sok sorban vannak ritkán a répák, az a magunk szívatása, mert nem tudjuk kapával gyorsan és egyszerűen gyommentesíteni a terület nagyobb részét. Hanem sok lassú és keserves gyomlálásra kényszerülünk. Miközben a kapálás híján nem lesznek elvágva a talaj kapillárisai, tehát sokat fog párologtatni.

Ezzel szemben, ha legalább 40 cm-es sortávot tartunk, ott hagyhatjuk 3-5 cm-re a répákat, és még úgy is nagyra fognak nőni. Miközben a sorok közti üres részt pillanatok alatt át lehet kapálni, ameddig nem túl nagyok a répák. Ha csepegtető szalagot használunk, az még egy plusz érv a ritka sorok mellett, mert így nagyobbak lesznek a sorok közti száraz felszínek, ahol nem kel a gyom, amikor nem esik az eső. Az öntözéstől úgy csak a répa nő.

ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!