Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy szőlőoltványról honnan...

Egy szőlőoltványról honnan tudom hogy még él?

Figyelt kérdés
Rendeltem két szőlőoltványt kb 3-4 napja. Sajnos nem volt időm elültetni ténylegesen földbe, ezért vízbe állítottam addig. Az oltványok végei valami piros dologgal van bevonva (olyasminek tűnik mint a viasz). Azt figyeltem meg, hogy ebben a pár napban míg vízben állt, egyáltalán nem növekedett a rajta lévő csíra (ez már eleve ki volt bújva a piros bevonat alól mikor kaptam). A másik oltványról meg le is esett ami látható volt, mintha leszáradt volna. Nem annyira értek a szőlőhöz az az igazság, első próbálkozásom vele. De nem kellett volna ebben a pár napban valamennyit fejlődnie a csíráknak? Vagy nem fogant meg az oltás és simán elszáradt az egész?
ápr. 23. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A tetejéből le kell vágni 1 mm t.Ott már látszik él e .
ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Amiről leszáradt annak annyi valószínű. Abszolút nem most van a szőlő ültetési ideje
ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ne gondold hogy elkéstél vele .Ezeket a leviaszolt szőlőket ilyenkor szokták iskolába lerakni.Én annó 250 db ültettem el május közepén,4 nem hajtott ki.
ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt vízbe tenni. Rosszat tettél vele, nehezítetted az eredést, a gyökérszőrök befullasztásával. Ilyenkor, ha nincs időd ültetni, kidobsz két ásónyom földet a kert elején, belerakod a gyökereket, vissza a földet, és úgy elvan pár napig. Ha még öntesz is rá pár liter vizet, akkor két hétig is.

Lehet, hogy azt a hajtást letörted.

Ültesd el, várj.

Egy-két képet ha mutatsz, akkor megmondjuk, hogy kell-e levágni belőle, vagy maradhat így.

ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Van annyi tartalék tápanyag a vesszőben, hogy simán "újraéled". A vízben áztatás valóban nem jó, de 3-4 nap nem tragédia. Ha a friss hajtás letört, akkor mellékrügyből valószínűleg hajtani fog még. Ebben a pár napban nem igazán kell fejlődnie a hajtásnak, mert hideg van, és a vized is gondolom át votl hűlve. Nekem is van az erkélyen jó pár dugvány, és a korábbi melegek után most stagnálnak.
ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!