Kezdőoldal » Otthon » Kert » A mogyoró aljáról lemetszettem...

A mogyoró aljáról lemetszettem egy 35 centis kis ágat, hogy tudnám kigyökereztetni egyszerűen?

Figyelt kérdés
Egyelőre beraktam egy vázába, de félek, hogy elrohad. Utána olvastam és látom, hogy általában ősszel lehet a levél nélküli vesszőt gyökereztetni. Hogy lehetne mégis ezt a leveles ágat kigyökereztetni?

ápr. 28. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Vízbe teszed és vársz
ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tedd a helyére,és öntözgesd.
ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

"de félek, hogy elrohad"

Emiatt cseréld le minden második nap a vizet. Ne álljon ugyanabban a vízben hetekig, vagy csak utántöltögetve...

ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vízbe is teheted, vagy eldughatod földbe is. A lényeg, hogy mindig nedves legyen a talaja
ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sehogy, ha levelesen akarod. Esetleg laboratóriumban, speciális körülmények közt menne ilyen állapotnál. Vízben egyáltalán nem fog sikerülni.

És rosszul olvastad, nem ősszel sikerülne, hanem tavasszal, mielőtt kihajt. Télen a hideg földben nem fejlődnek a gyökerek. Szerencsés esetben esetleg túlél a dugvány tavaszig, amikor megkezdődik a gyökeresedés.

Most már az előrehaladott fejlődés miatt kis esélyed van a gyökeresedésre. Esetleg úgy megpróbálhatod, hogy metszőollóval levágod a hajtásokat az alsó levél felett, plusz még azt a levelet is (nem töröd, mert akkor nem marad rügy), ledugod félárnyékos helyen felásott földbe 20-30 cm-re, a földből kiálló részt 1 hajtásmaradék felett levágod, aztán rendszeresen öntözöd, mikor száraz a föld. (Nem agyonöntözöd, mert úgy kirohad, a felszín száraz volta nem probléma, csak a lenti rész legyen mindig nedves.)

ápr. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!