Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmarad az átültetett kövér...

Leo432 kérdése:

Megmarad az átültetett kövér porcsin? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az eper gyomlálása közben rengeteg kövét porcsint (

[link] találtam. Óvatosan kiszedtem őket és átültettem a kert füves részére a foghíjakba. Egyenlőre elég kornyadtak. Meg fognak maradni?



2016. aug. 15. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én pár napja átmentem rajta kapával, de ami visszafordult a földbe él.Még a kisebb darabok is, pedig gondolhatod, hogy nem locsoltam :)
2016. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A porcsint nem szokták értékelni.

Akinek van az sima gyomként tekint rá.


Nagyon strapabíró, kikapálás után gyökér nélkül is virágzik és be is érleli a magjait. Persze a levelek csoffadtak lesznek.


Valószínű begyökeresedik az új helyen is, de vissza kell csípni a hajtásait, hogy hamarabb erősödjön, fiatalodjon egy kicsit.

Virágzásig lehet felhasználni gyógynövénynek.

VAlószínű utána is van benne hatóanyag csak kicsit kevesebb.

2016. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egyetlen gyomnövény, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni. Hiába kapálja ki az ember, ha nem gyűjti össze, életben marad a föld tetején, gyökér nélkül is. Jön egy eső, ami ráver egy kis port, és visszafogja, két hét múlva ugyanolyan. Egy újabb hét múlva meg akkora, mint egy kocsikerék.

Rotációs kapával nem lehet kiirtani, előtte, ahol lehet, damillal ledarálom, de még így is sok megmarad és hajt vidáman.


Ha még nem sok van, javaslom, gyorsan pusztítsd ki, különben meg fogja keseríteni az életedet pár év múlva.

2016. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Átültetted???

:-)

Én meg nem győzöm kikapálni.

Ha Debrecenben laksz, egy nagy szállítmánnyal tudok segíteni...

2016. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen:) Kiszedtem az eper közül, és beültettem a füves részre, oda, aahol mindig kipusztul a fű, akármennyit locsolom (valószínűleg túl sok napot kap). Ha megmarad, legalább nem a puszta föld lesz ott hanem valami zöld.

Köszi az ajánlatodat, de budapesti vagyok:)

2016. aug. 18. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon finom saláta van belőle...

Le kell csipkedni a leveleit, fokhagymás joghurttal leönteni, kis sóval, olívaolajjal nagyon finom és egészséges is.

Nevessetek ki, én ültettem balkonládába, és rendszeresen szedem salátának. Kissé savanykás íze van. Tudom, hogy megterem magától is sok helyen, de nem tudhatom, hogy nem-e szennyezett vagy permetes. Így hát megtermelem magamnak. Tény, hogy egyszer kellett elvetni a magot, évek óta mindig előjön.

2016. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!