Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az uborkátok szépen kikelt és...

Az uborkátok szépen kikelt és fejlődik?

Figyelt kérdés
Nálam nem tudom, hogy mi történt, nem akar kelni (10-20 szem magból legfeljebb 1 kel ki) Arra gyanakszom, hogy a vásárolt mag csíraképessége nem megfelelő. Lehet más oka is?

máj. 24. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vásárolt mag is lehet ilyen.Saját szedett magból ültetünk.
máj. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindig palántát nevelek. A bolti magoknál 85-95% a kelési arány.

Szabadföldi vetés esetében szerintem elhúzódhat a csírázás, mert nem szabályozott környezetben van.


Mikor kerültek földbe a magok?

máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jobb lett volna palantazni és bent elkezdeni csíráztatni mert így elég gyenge a százalékos arány a kikelt nővények javára.

De lehet még uborka palántot venni piacon.

máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én sosem palántázom, egyből ültetem ki a kertbe. Nekem kb 90-95%ban jön ki. idén is szépen növekedik.
máj. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kertbe ültettem.

Szerintem minimum 20 helyre, de lehet többet is. Mindenhova 3 magot vetettem el.

Kb 2-3 helyen nem kelt ki. A többi szépen kijött és nő.

Ráadásul alapból fóliát fektettem le és a lukakba ültetem.


Vetettem 3 féle uborkát. Egyikkel se volt gond. Volt benne drágább fajta, meg olcsóbb kínai is.

máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán mélyre került a mag vagy megette valami.Megpróbáltad megkeresni a földben? Nekem az a tapasztalatom,hogy kint lassabban bújnak.Amit bentre vetek palántának az 3 nap,amit kint ha kell pótlás az meg 10 nap.
máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én közben kijavítom magamat, nem 20, hanem kb 40 helyre ültettem, megnéztem. Kb 3 nem nőtt ki eddig, de lehet az is ki fog.
máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Helybe vetni jobb (a növény szempontjából), mert az uborka nem szereti az átültetést. Helybe vetve sokkal gyorsabban fejlődik.

Nekem akkor volt ilyen problémám, amikor sok volt a lótetű, és megették a magokat, 3x pótoltam, mire nagyjából jó lett a sor. (Közben nyomtam a magok mellé a talajfertőtlenítőt meg az Arvalint, de mindig jöttek új rovarok.)

Ha régen ültetted, akkor kaparj ki egyet-kettőt, és nézd meg, hogy mi a helyzet.

Mikori magok voltak? Ha 2 évnél régebbi idő van rányomtatva, akkor már bizonytalan. Igaz, mindenre 3 évet nyomtatnak, de ezek a magok lehetnek akár 10 évesek is, azt nem nyomtatják rá, csak a csírázási próba idejét. Onnantól meg egy régebbi mag gyorsan tönkremehet, ha már nem hűtött tárolóban van.

máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is simán földbe vetettem, szintén 3 magot. A 90-95%-ban kikelt. Viszont nálam is eszegeti valami ( földikutya, pocok stb??? ), mivel az egész kertrész fel van ásva. Sok uborka van, amit félig kitúrt a helyéről. Amúgy szépen fejlődik. Tavaly nehezebben akart kibújni, akkor én is kapargattam a földet, és ott is volt a mag, csak keményebb volt a talaj.
máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9

Az vakond. A földikutya nagyon ritka, a pocok meg csak lyukat csinál, nem emeli fel a földet a felszín alatt ásva.

A vakond nem eszi az uborkát, csak mivel szinte kizárólag gilisztákon él, ezért többszáz méternyi járatot készít, nyáron jellemzően közvetlenül a felszín alatt, amikben járőrözve keresi a járatba tévedt gilisztákat. (Meg néha véletlenszerűen más állatok is betévednek hozzá.)

máj. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!