Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek rossz ötlet 2m...

Szerintetek rossz ötlet 2m magas kerités a telek körül ?

Figyelt kérdés
Vettünk pár éve egy házat és most végeztünk a belső felújitásokkal és szeretnénk most nyáron a keritést megcsinálni a telek körül. Mivel a faluba vannak érdekes arcok ezért utca felől 2 m lessz a kerités , hogy ne bámészkodjanak be álandóan , viszont az kert az kicsi és mindenkinek a hátsó rész egymásra néz . A szomszédunk meg kiváncsi tipus és arra gondoltunk 2m magasra épitjük emiatt a keritést fa mintás lemezkerités néztünk mivel 100m hosszú ezért ez a legkölcség hatékonyabb . de viszont szüleink probálnak lebeszélni mivel idétlenül nézne ki , hogy így elzárjuk a környezetünket . mit gondoltok erről ? szép napot
máj. 24. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Én garantáltan nem csinálnék ilyet, az utcai oldal még esetleg (habár ott is túlzásnak tartom), de a kertben semmi esetre sem akarnám. Ha nagyon zavarnak a szomszédok (ugyan nem tudom, mit látnak ami probléma), tegyél futónövényeket, amennyit az takar, az böven elég.
máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Irónai on: A helyetekben közbe téglakerítést tennék, a tetejére szögesdrótot meg üvegtörmeléket és riasztó szirénát is, akkor talál kellöen börtönhatása lenne. Irónia off


Szerintem a szüleidnek tökéletesen igaza van, fölösleges az egész

máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha van rá keret, én megcsinálnám! Jó az ha az embernek van egy kis magánszférája!
máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyik oldalon 2 m magas palakerítés van, másik oldalon 2 m magas trapézlemez, mindkét oldalon a szomszédok készítették. De egy áldás, ha nem bámészkodik ide senki.

A szomszéd kertvégi szomszédjában lakó öregasszony mondta, hogy először nem örült neki, hogy ilyet csinál a szomszéd, de aztán rájött, hogy így fürdőruhában kertészkedhet, azt addig szégyellte volna.

(Plusz haszon: a cserepes növényeket kevésbé borogatja fel a szél.)

Szóval ha rászánod a pénzt, csak javasolni tudom. Nem is értem, miért gondolja bárki, hogy ennek hátránya lenne.

máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Nálam hullám palából készült a kerítés de így vettük.

Nagyon szeretem,jó ötlet a lemez kerítés.

máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a kert, akkor úgy fogod magad érezni nyáron, mintha egy bádogdobozban lennél. Gondold át mégegyszer.
máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
900 m2 a kertrész a kapuból kilépek a Tisza 10 m re van ha természetre vágyom
máj. 25. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nem kicsi.
máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az jó méretű udvar. Ha van rá keret, akkor kerítsd körbe nyugodtan.

Bárcsak nekem lenne ilyen szomszédom, aki ilyen kerítést épít.


Esetleg az egy jó megoldás lehet még, ha csak az utca felőli részen csinálod meg így. A többi részen meg ültess tujákat vagy valamilyen növényt, ami takar. Nálunk is tuja van. Jó, mert örökzöld és már 3-4 méter magas. Össze is nőttek már, így egyáltalán nem látni át rajtuk.

máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

A tuja lehet még se jó neked. Most jut eszembe, hogy nekünk 10 év alatt nőtt meg ilyen szép nagyra. Az meg azért sok idő.

máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!