Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szaporíthatom a szőlőt így?

Szaporíthatom a szőlőt így?

Figyelt kérdés
Bujtatással szeretném, oly módon, hogy miután meggyökeresedett, leválasztom az anyanövényről, és távolabb újra elültetem. Így viszont állítólag nem tudom földlabdával együtt kiemelni, ezért arra gondoltam, nem a földbe ásom el, hanem egy zsákot teszek le az anyatő mellé, kilyukasztom az alján, és abba vezetem be a vesszőt, majd megtöltöm jó termőfölddel, és ha meggyökeresedett, ezt választom le, levágom körülötte a zsákot, és földlabdájával együtt ültetem el. Ezzel megkímélem az új töveket a meztelen gyökerű átültetés traumájától. De nem tudom biztosan hogy ez működik-e így, nem olvastam sehol, ez csak az én ötletem.

máj. 26. 00:28
 1/5 anonim válasza:
Szaporíthatod és jól is teszed. Működik. Küldjek esetleg bizonyítékot?
máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg jó lesz úgy is de ên vesszőről szoktam.

Némileg egyszerűbb is.

máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Szaporithatod de egyébként gyökeres vesszőt semmilyen stressz nem er ha nem földlabdával ülteted.
máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér.

Viszont két lyuk kell az elején ahol bemegy meg a végén ahol kijön a vessző a zsákból. A vessző végén ugye hagynod kell pár rügyet ami majd hajtást hoz.

Ha virágföldet teszel bele az valószínűleg úgy is széthullik ha következő évben ki szeretnéd ültetni. Ha kerti kötött talajt teszele pedig túl kötött lesz s hamar kiszárad.

A kiszáradás úgy is rizikós. A zsák nagyon könnyen melegszik a napon pár naponta vizet kellene juttatnod a gyökerekhez a száraz földben nem indul meg a gyökeresedés.

Nekem túl sok huzavona én simán beásnám mellé a földbe.

máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik a szőlő termelők vessző lehúzásnak.Közeli hiányokat igy pótolják.Ez nem 1 új találmány .
máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!