Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen növény? Ma kaptam,...

Ez milyen növény? Ma kaptam, szerintem bromélia féle, de nem vagyok benne biztos.

Figyelt kérdés

[link]


Esetleg akinek van ilyen , leírhatná, hogyan gondozza, mert neten túl sok eltérő információt találok.

Köszönöm.


2010. nov. 2. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ó, ilyenem volt!

Igen, broméliaféle trópusi növény, épp ezért ahhoz van szokva, hogy a felülről érkező mindennapos esőcseppeket felfogja (ez de hülyén hangzott bocs XD).

Vagyis minden nap kell a levelek tövébe kevés vizet juttatni. Nem jó, ha sokat áll ott, ezért sok ne legyen, de ne is álljon szárazon. Jó, ha öntözés előtt felforralod (majd lehűtöd) a vizet, különben előbb-utóbb vízköves lesz a levele.

2010. nov. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És a talaját mikor kell öntözni?

2010. nov. 3. 07:06
 3/5 anonim ***** válasza:
A talaját nem szükséges. A levelek tövéből veszi fel a vizet.
2010. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Guzmania Switch a neve. Amúgy nem hogy kicsit se öntözd a talaját/földjét, egyáltalán ne öntözd, mert nem szabad!
2010. nov. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 9. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!