Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vegyestüzelésü kályhám hamuját...

Vegyestüzelésü kályhám hamuját a gyümölcsfák tövére szórom, mennyiben hasznos, vagy káros ez?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég káros,mivel belemossa az eső a talajba. Azt azonban ne felejtsd el, hogy a hamu alapvetően lúgos kémhatású: csak a lúgos földet kedvelő növények esetében hatásos,a többinek árt .
2010. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Lúgos, de ha nem ipari mennyiségben pakolod mindig ugyan oda, akkor nem lehet belőle baj. Emellett tele van ásványi anyagokkal, amiket a tüzifa még életében magába szívott.

Én azt szoktam csinálni, hogy kihordom egy kupacba a hamut. Hagyom is ott hónapokig ázni, érlelődni. Mikor már összegyűlt egy jó adag, akkor lapáttal egyenletesen de vékonyan szétszórom a földön és beásom.

Eddig semmi negatív hatását nem tapasztaltam ennek a módszernek.

2010. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
67%
Én tegnap láttam egy kis felásott veteményes kertet beszórva hamuval, azt mondják, hogy jó a hangyák meg férgek ellen. Ismerőseim is használják akkor amikor elvetik tavasszal a vetőmagvakat (sárgarépa, petrezselyem, retek)a kis árkot, ahová később a mag kerül először végig szórják hamuval, szintén a fent említett kártevők ellen. Azt mondják használ, nem rágja meg a féreg a zöldségeket, illetve a hangyák nem eszik ki a magvakat.
2010. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Jót tesz a termőtalajnak, de csak a fahamu, ha szénnel is tüzelsz akkor azt ne szórd a földre, tönkreteszi a talajt.
2010. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is a kertet szoktuk hamuval "trágyázni", teljesen jó. Gondolom, úgyis csak addig érdekes, amíg le nem esik a hó, mert onnantól mehet a járdára, hogy ne csússzon.


Persze nem mindegy, mivel tüzelsz, mondjuk ha műanyag van benne (ne legyen!), akkor semmiképp ne rakd ki a földre.

2010. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én összegyűjtök 1~2 diszperzites vödörrel.Nagyon jó,hatásos és olcsó a csigák ellen. Sóska,spenót,káposzták,stb köré szórom,ha rámegy a levelekre,az se baj.
2010. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(Csak egy zárójeles megjegyzés: a szén tüzeléséből visszamaradt anyagot a fáéval ellentétben nem hamunak, hanem salaknak hívjuk.)
2010. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pl. ezt olvasd el, de ha keresel mást is találsz!

[link]

2010. nov. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!