Kezdőoldal » Otthon » Kert » Emésztőgödrömet már 15 éve...

Emésztőgödrömet már 15 éve nem használom, mert be vagyunk csatornázva. Teljesen szivárgásmentes. Jött egy ötlet:Ki kellene teljesen szippantani, feltölteni esővízzel-lehetne locsolni belőle. Mit szóltok hozzá? Nem káros esetleg a növényekre?

Figyelt kérdés
A gődőr kb.25 köbméteres.Szóval tekintélyes mennyiségről lenne szó.Csak az a fránya bizonytalanság ne lenne!
2009. dec. 28. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Jó ötlet de én kibetonoznám!
2009. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Biztos nem káros,szerintem még jót is tenne nekik.

De azért szippantasd ki előtte.

2009. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, valahogy ki kellene fertőtleníteni, de, hogy hogyan, azt nem tudom. Amúgy az ötleted elvileg jó, de mire ennyi esővizet összeszedsz, valószínűleg meg is poshad, ha nem is használtad fel.
2009. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kiszippantod az a kevés ami venne marad nagyon feloldódik a vízben, ergo nem hiszem, hogy gondot okozna...
2009. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olcsóbban jössz ki, ha ásatsz egy nagyobb gödröt.

Nem tudom hogyan akarod felötleni esővízzel, de ahhoz, hogy nagy mennyiségű vizet összegyűjts elég nagy vízgyűjtő terület kell. Ha a háztetődről oda tudod vezetni, az még nem sok.

2009. dec. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötlet, sógoromék így csinálták és már több mint 10 éve működik! Ők a ház ereszét vezették bele a gödörbe (előtte vízzáró betonozás!), kb 160 m2 tetőfelület tekintélyes mennyiségű vizet gyűjt egyetlen zuhi alatt is.

Nekünk még nincs csatornánk, de ugyanezt tervezzük az emésztőnkkel. Addig a garázs eresze alá két nagy hordót raktunk és abban gyűjtjük a vizet. Ez ugyan csak a dézsásoknak elég, de már így is nagy segítség, és a növények is jobban szeretik.

2009. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,kedvesek vagytok!Elfelejtettem a kérdésemben megírni,hogy le is van szigetelve a gödör kétszeresen(beton+kétrétegű kátránypapír)szóval ezért szivárgás mentes.Tegnapelőtt emeltem fel a tetejét és akkor láttam,hogy annyira le van ülepedve minden,hogy majdnem tisztának tűnt.Akkor jött az ötlet,mi lenne ha----.kösz,hogy megnyugtattatok,hogy nem káros,sőt!Egyébként egy egész háztető lesz belevezetve,egy eső és tele lesz-remélhetőleg.Mégegyszer kösz!!
2009. dec. 30. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó ötlet.Gondolj a víz m3 árára.Én csak 1000L-es tartályba engedem a tetőről 10-12m3 lejön évente,a kerti tó és a locsolás jó részét fedezi de csak a nyári vizet tudom használni a fagyásveszély miatt,ti viszont az egész évit+hólé.
2009. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon tuti dolog. Nem hiszem, hogy megposhadna, ha folyton cserélődik. Locsolásra alkalmas lesz az a víz is, sőt jobb, mint a csapvíz és szinte ingyen is van, mert csak a szivattyúzásra használt áramot kell fizetned!

Én betemettem a derítőt, miután rákötöttünk a csatornára. Már bánom!

Szép napot! :-D

2010. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!