Kezdőoldal » Otthon » Kert » Konvektoros fűtés mellett...

Konvektoros fűtés mellett milyen szobanövények élnek meg?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy akármilyen virágot veszek minden elszárad egy idő után. Mindenegyinél betartom az öntözés , fényigény szabályokat , mégis elszáradnak. Én arra gondolok, hogy a konvektoros fűtés miatt.
2009. jan. 24. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cikászom van és ő nagyol jól bírja a hideget-meleget. A dracéna sajnos nem volt ilyen szerencsés.
2009. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk mindenhol konvektoros fűtés van, és a növények többsége megél nálunk. Persze sok nagyon kényes virág kiment, de ami egy átlagos lakásban található, az nálunk is megmarad.

Én arra figyelek, hogy viszonylag napos helyre tegyem, azaz ablakhoz közel, és itt a probléma, mert az ablak alatt van a konvektor.

A konvektor elé semmiképp ne tedd a virágot, mellé (kb. 30 cm-re) már rakhatod, ott nem éri a meleg annyira (legalábbis nálunk olyan, hogy oldalt nem ad ki annyi hőt).

Mi az összes ablakpárkányt "kiszélesítettük", így az ablakpárkányra is tudok virágot rakni, mert a párkány felfogja a közvetlen meleget, amitől a párkány melegszik fel, és nem a virág.

És én mindig akkor locsolok, amikor érzem a kezemmel, hogy száraz a virág földje.

És mivel a konvektorral fűtött helyeken gyakran száraz a levegő, ajánlom, hogy párologtass(egy befőttes üveg tele vízzel a szekrény tetejére- ez is megteszi).

Amugy van zöldikém, diffenbacchiám, dracénám, yuccám, alokáziám, fokföldi ibolya, vitorlavirág, madárfészekpáfrány, borostyán, meg még egy csomó aminek nem tudom a nevét...

Nálunk nem marad meg a szobapáfrány és a banánfa.

Remélem tudtam segíteni.

2009. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is konvektor volt az albérletemben, és imádom a növényeket. Én bementem virágboltba, és olyan növényeket kértem mindig, amik a félárnyékos, árnyékos helyet kedvelik, így nincs olyan probléma, hogy a konvektor közelében kellene elhelyezni, boldogan elvoltak a szoba másik végében is.
2009. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!