Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tea, illetve kávé cserjét...

Tea, illetve kávé cserjét lehet Mo. -n tartani? Mondjuk szobanövényként.

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a kávé 2000 méter felett terem, de az alatt csak meg él nem? És a tea? Hol tudok egyébként beszerezni?
2011. jan. 6. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én pont kávécsrjét keresgélek, de még nem találtam. :) Szóval a kávé állítólag egész szép, nagyra megnövő szobanövény, és nagyon jól is lehet tartani szobában. Kis virága, és piros bogyója van, de nem fejlődik tovább kávé babbá - legalábbis ezt olvastam róla. A neten találtam egyszer egy oldalt, ahol lehetett rendelni mindenféle virágmagot, de azóta nem bukkantam rá, pedig ott biztos lehetne venni. De még Brico Store-ban jó esély van rá, vagy nagyobb kertészetekben, vagy egy virágboltost is megkérdezhetsz, tud-e neked hozni. Teánál attól függ, mit szeretnél. Kamillát, meg ilyeneket lehet termeszteni.
2011. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt egy virágos könyvben olvastam, hogy akár pörköletlen kávébabbal meg lehet próbálkozni, hogy kikeljen. Majd kipróbálom... :)
2011. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Vatera, gyerekek, vatera...


[link]

2011. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb trópusi növényt használják nálunk szobában dísznövényként, használható termést viszont nem hoznak. Szóval a reggeli kávéd és a délutáni teád nem fog megteremni a nappaliban.:)
2011. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt lehet rendelni: [link]
2011. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kávé rendesen terem is lakásban, az, hogy termése lesz, csak kávéja nem, az hülyeség. Viszont ahhoz, hogy ebböl kávét tudj fözni, igen nagy növényre lenne szükséged.

A teacserje a meleg lakást nem szereti, jobban fejlödik, ha csak max. 15 fok van - ugyanúgy kell tartani, mint a kaméliákat (amiknek közeli rokona is). Nálam a lépcsöházban van, és minden télen szépen virágzik is.

2011. jan. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam virágpiacon, pont elfogyott a kávécserje... 400-500 ft körül van. Virágos biztos tud neked szerezni, amelyik azt mondja, hogy nem, az csak lusta beszerezni... :)
2011. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem is az a termesztés a célom...:)

2011. jan. 10. 13:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagykerben tuti van,mert Én is láttam még anyák napja előtt bent.Ráadásul jópofán próbálják tálalni egy kávés csészében ami szintén ilyen motívumos + láttam ami mellé még tettek kávé babot.
2011. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!