Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szobámban lehet szobanövényk...

A szobámban lehet szobanövényként tartani valamilyen zöldségfélét?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy salátát :) Vennék magok és egy cserépben elültetném. Most télen az kikelne vagy csak nyáron?


A dísznövényeket már unom, szeretnék valami "különlegességet" :D


2010. jan. 6. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! A fűszernövényeket, illetve néhány zöldségfélét pl. paradicsomot is tarthatsz cserépben, a lakásban. A saláta, paprika, karalábé, stb. is kihajt szépen, de aztán nemigen érzi jól magát annyira, hogy "szüretelhető" növénnyé fejlődjön. Mondjuk, egy kb.60 forintos csomag magot megér egy kísérlet! :=)

Mi is január közepén szoktuk az ablakpárkányon, joghurtos poharakba vetni a zöldségmagokat, amiket aztán április/májusban a kertbe ültetünk. Nagyon szépen meg szoktak addigra erősödni és a párkány is csinos :=).

2010. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, akkor majd én is úgy csinálom, hogy kiültetem nyáron a kertbe. Köszi szépen :)
2010. jan. 6. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly tavasszal cserepes csípőspaprika palántát kaptam ajándékba, nagyobb cserépbe ültettem, és az ablak közé tettem, májustól meg az ablakpárkányra. Augusztusra 28 termés lett rajta, ami szépen be is érett.
2010. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! én egyszer gyökérzöldséget tettem cserépbe, hogy legyen friss petrezselymem, és a hálóba tettem, mert ott érte a legjobban a fény.gyönyörűen hajtott is, azzal nem volt probléma, de olyan szag volt a szobában, mint a zöldségpiacon.

ugy, hogy leszüreteltem, aztán szépen kidobtam, mert utáltam a zöldségszagot.

ilyesmit szerintem csak konyhában érdemes tartani.

de viszont már láttam azt hiszem a tesco virágüzletben

díszkáposztát cserépben, nagyon mutatós volt.

2010. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én egyszer kiskoromban borsót ültettem úgy emlékszem szépen fejlődött ,már volt vagy 15cm amikor elfelejtettem megöntözni és kiszáradt.
2010. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!