Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan csonkolhatok, ha...

Fábrika kérdése:

Hogyan csonkolhatok, ha egyáltalán csonkolhatok szoba pálmát?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos hogy kimondottan szoba növény de én mindig ott tartottam! A csonkolás oka hogy a törzs hamarosan vékony lesz a magassághoz! valószínáleg már most sem bírná ha nem lenne kikötve!
2011. jan. 20. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyan növény, hogy szobapálma nem létezik, csak egy csomó növényt igy szoktak nevezni MO-on. Elöször tegyél fel egy képet, akkor meg lehet mondani, hogy le lehet-e vágni, mert egy igazi pálma elpusztul ettöl, de sok másik igy nevezettnek nem lesz semmi baja.
2011. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha egy e-mail címet kérhetek, akkor nagyon szívesen küldök képet róla mert nagyon fontos lenne
2011. jan. 20. 14:08
 3/9 anonim ***** válasza:
A válaszomnál alul van egy olyan, hogy privát üzenet, ha arra irsz, akkor az emailcimemre jön egy üzenet. MEg fogom ma többször nézni, és valaszolni,akkor tudsz képet küldeni. Itt nyilvánosan nem szivesen adnám meg az email-ciememet, de ahogy irtam, úgy gyorsan megy.
2011. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Irtam neked emailt, nézd meg.
2011. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm itt is
2011. jan. 23. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok, mert lehet hogy másokat is érdekel:


A kérdéses két növény egy-egy Dracaena, (ami nem pálma ( - mint gondoltam is), de más fajta.

Itt egy hasonló növényröl egy link, igy mások is meg tudják nézni, hogy miröl van szó:

[link]


Ezt minden további nélkül tetszöleges magasságban el lehet vágni, és a levágott részeket vizben vagy homokkal kevert földben ki lehet gyökereztetni. Ha földbe teszik, akkor csak nagyon keveset szabad öntözni, mert amig nincs gyökere, könnyen rohad - ezért jobb vizben próbálkozni. (Úgy nem fog rohadni, ha legalább 20 fokon van tartva)

A kopasz szárdarabokat is ki lehet hajttatni, de figyelni kell, hogy mindig az alsó vége kerüljön alulra, met forditva nem hajt.


A töve is kihajt, a legtöbbször nem is egy helyen, hanem minden törzscsonkon 2-4 új hatás is lesz. Hogy szebb legyen, célszerü a hajtásokat (a kérdetönél 3 törzse van) különbözö magassáhban levágni, mert ha mindegyik egyforma, akkor nem szépen néz ki.


A tövet csak mérsékelten szabad öntözni, amit nincsenek levelei, mert külöben ez is el tud rohadni.


Sok szerencsét kivánok hozzá.

2011. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer!

Csak még valami... a képen talán láttad hogy olyan gond is van hogy mindig a fényforrás felé törekszik! ezt gondolom csak forgatással lehet megoldani hogy ne legyen ilyen girbe görbe.

2011. jan. 23. 19:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg forgatással meg lehet akadályozni, hogy egy oldalra nöjön, de a növények MINDIG a fény felé nönek, ez a természetes. Ha forgatod, akkor nemcsak egyenesebb, de vékonyabb is lesz, mert "visszahajlani" csak úgy tud, hogy a megfelelö oldalon gyorsabben nö.

Ha megoldható, tedd minél közelebb az ablakhoz, akkor lesz a legszebb. Ha meg mégis megnyúlik - visszavágni többször is lehet.

2011. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. jan. 25. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!