Kezdőoldal » Otthon » Kert » Konyhakert védelmére milyen...

Konyhakert védelmére milyen permetszert javasoltok? Van valami univerzális jellegű, hogy ne kelljen 3-4 félét használni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 18:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ezt szeretném elkerülni:

[link]

2011. jan. 28. 18:32
 2/11 anonim ***** válasza:
Kísérletezz biológiai védekezéssel, esetleg permakultúrával. Közép- és hosszútávon sokkal jobban jársz vele ráfordításban is, terméshozamban is, minőségben is.
2011. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak akkor tudod elkerülni, ha megfelelö fajta magot veszel, ami ellenáll a paradicsomrohadásnak.

Kiskertben meg soha nem használok (már több mint 20 éve) semmiféle permetszert, elég, ha a bolti zöldségek tele vannak méreggel, amit otthon termesztek, legalább az legyen egészséges.

2011. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"amit otthon termesztek, legalább az legyen egészséges"


Téged kikerül a gombásodás a tetű a baktérium? Hogyan?

2011. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, kikerül, mert egyrészt nem permetezek, és a növények egészségesebbek, ellenállóbbak, másrészt figyelembe veszem, hogy melyik növény melyik mellett szeret lenni, mert van, amik nem birják egymást, mások meg akkor feljödnek jól, ha egymás mellett vannak. Csak két példa: ha petrezselyem mellé salátát ültetsz, a saláta tele lesz tetüvel, a petrezselyemnek meg nem nö rendes gyökere. Ha hagymát meg sárgarépát ültetsz egymás mellé, akkor egyik sem lesz kukacos, mert a hagymalégy nem birja a répaszagot és forditva.

Ez azt jelenti, hogy egy sor az egyik növényböl, egy sor a másikból. Természetesen igy elöre meg kell tervezni a kertet, ami többletmunka, de utána sokkal több és szebb a termés.

2011. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt van egy ilyen összeállitás:


[link]

2011. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt még egy:


[link]

2011. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bordói lé elnevezésű vegyszert a biokertekben is lehet használni, ez a gombásodás ellen véd. [link]


Lásd képedet, a tetvek ellen és Zolone-t szoktam venni, ha krumplid is van, a bogárra a legjobb az Actara.

Sokat ne permetezz, de néha tényleg nem lehet elkerülni, szerintem ha egy szezonban 2x permetezel, azzal nem csinálsz nagy galibát. Csak mindig ki kell várni a szerre írt határidőket!

2011. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 doboszoli ***** válasza:

Na figyelj!

Az eredményes kiskerti termesztés érekében, alapvegyszerekre SZÜKSÉG VAN.

Úgysem vehetsz "zöld könyv" nélkül veszélyes szert, és ha betartod az élelmezésügyi várakozási időket, amik amúgy is jól túl vannak méretezve, nem lehet baj.

Ami feltétlenül kell szerintem:

-tavaszi lemosásra(2X) réztartalmú szer

-peronoszpóra ellen

-lisztharmat ,,

-botritisz, monília ellen

-kontakt rovarölőszer

Szándékosan nem írtam neveket, de mégis javaslom a csomagban kapható kombi szereket, ahol a felhasználási időkre, módra is találsz iránymutatást. Picivel drágább, mint külön-külön, de praktikusabb.

Hogy aztán mi lesz ezekről a "puha" szerekről kiderítve 10-20 év múlva, a fene tudja. Anno a Matadort szórta boldog-boldogtalan kilószámra, később kiderült a DDT "jótékony " hatása.

2011. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

doboszoli: ne haragudj, de miért lenne szükség akár ilyen, akár másféle vegyszerekre? Már több, mint 20 éve használom a kiskertet úgy, hogy SEMMILYEN vegyszert nem használok, se a zöldségféléknél, se a gyümölcsfáknál, ennek ellenére (vagyis szerintem éppen ezért) rendesen teremnek, és el tudom látni a családunkat (ketten a párommal meg 4 gyerek) saját termésü zöldség/gyümölccsel, söt elég sokat tudok adni a szüleimnek is.

Amióta ezt a kertet használom, se permetezöszert, se mütrágyát nem vettem és nem használtam, de eddig nem is hiányzott.

2011. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!