Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen permetszert használjak?

Milyen permetszert használjak?

Figyelt kérdés

A gondom a következő.

Nálunk a kertben soha nem volt még kullancs 10 éve lakunk itt,de idén megjelentek.Sajnos a kiskutyánk az áldozat,ami ha minden igaz szerencsésen időben észre vettünk és mentünk dokihoz,ki is vette,de azt mondta,hogy 2-3 hétig figyeljük,mert ennyi a lappangása,ha beteg volt a kullancs.

A másik hogy idén nyárra várjuk első bébinket is és félek,hogy a saját kertemben nem lehet már biztonságban nem ülhetek ki csak úgy,hogy ne rettegnék megtámad e ez a ki....t rovar.

Ha valaki tudna esetleg egy permetszert ajánlani,amit ha kell folyamatosan használni kell az sem baj,csak valami megoldás érdekelne nagyon.Nem akarok rettegni,hogy nekünk vagy akár a kis kedvencünknek valami nagy baja történne.


2010. máj. 5. 12:01
 1/2 hell-ikon ***** válasza:

Van 2 rossz hírem...


1, Földi halandó (értsd: növényvédelmi képesítés nélkülieknek, de még egyszerű "zöldkönyveseknek" sem)számára sosem volt elérhető kullancs elleni permetezőszer.


2, Az EU betiltotta az egyetlen olyan permetezőszert (vagyis annak hatóanyagát), amit a települések önkormányzatai használtak az írtásukra.


Amit tehetsz:

Kutyának - valamilyen spot on, a doki csodálom, hogy nem ajánlotta fel.

Kisgyereknek és úgy általában nektek - rendszeres fűnyírás, esetleg ott ahol túl sűrű a növényzet ritkítsatok egy picit. No meg persze SZUKU.

2010. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ezeket én is tudtam és ajánlott is és van is neki úgyhogy...de olvastam máshol is hogy azoknál is belement a kullancs akiknél használtak mindenfélét a kutyán.

csak gondoltam van valami szer...de akkor nincs...

Azért köszi :)

2010. máj. 5. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!