Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem pár hete egy korallvirá...

Vettem pár hete egy korallvirágot, de most kezd elvirágozni, a bimbók, amik voltak rajta, elszáradnak. Mit csináljak vele, hogy virágozzon?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy télen pár hétig több, mint 10 órás sötétség kell neki, de ezt hogyan érjem el? Takarjam le? De ha akkor nem kap levegőt, az nem baj?
2011. jan. 28. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem most kell a sötétség, hanem elözöleg, attól kezd egyáltalán bimbókat hozni - ezt megtette helyetted a kertész.

Most valószinüleg az a baja, hogy túl sötétben és melegben van, ezért dobálja le a bimbókat. Állits ablakpárkányra max. 15 fokos helyre, és akkor megáll a bimbóhullás.

2011. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg a hosszabb sötét időszak kell a virágzáshoz. Egy kartondoboz vagy egy vastagabb anyagú papírzacskó is megteszi. A levegőtlenség nem árt neki ekkora időintervallumban.
2011. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Túl sötétben nem lehet...Koliban lakom, ide vettem, mert zavar, ha nincs növény a közelemben. Ablakpárkányra nem merem tenni, mert pont ott van a radiátor is és akkor tényleg melege lenne. Az amúgy lehet a baja, hogy túl meleg van a szobában. Lehet, hogy inkább hazaviszem, ide meg veszek mást.
2011. jan. 28. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
ha bemész egy virágoshoz, elmodod neki, hogy milyen helyre keresel növényt, biztos ajánl olyat, ami ott könnyen tartható
2011. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!