Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legalkalmasabb...

Melyik a legalkalmasabb időpont "karácsonyfánk" kiültetésére?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Akármikor ki lehet ültetni-feltételezve, hogy nem csákánnyal és jégvágóval kell feltörni a földet hozzá.


Ha szoktattad egy-két hétig hűvös helyen- azaz nem a melegből megy a hidegbe, már viheted. Ne ültesd feljebb, sem lejjebb, mint a földlabdája, és töltsd színültig vízzel a gödröt, amiben lakni fog. Nagyon-nagyon alaposan iszapold be és öntözni kell pár napig. Legyen egy kis mélyedés a törzse alatt, hogy összegyűlhessen a víz.

2009. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, de ha kiültetés után fagy? A jól beöntözött fa gyökérzete nem sérül a fagytól? (szakértőnek tűnsz, azért merek még kérdezni:))
2009. febr. 12. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A tuja és fenyőféléket ősszel a legérdemesebb ültetni. Most kérdeztem utána, mert mi is akarunk. Nem baj, ha fagy utána, mivel örökzöldek, jobban kedvelik a hideget, mint a meleget.
2009. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha alaposan beöntözöd és 2-3 napig jó az idő, akkor nem baj, ha fagy. Abban a talajmélységben, ahová a gyökere kerül, nem lesz olyan könnyen fagy már. Érdemes leveleket halmozni a gödör tetejére, ha lehül az idő. Bízzunk benne, hogy mínusz 10 fok már nem lesz tartósan.


Utolsó válaszolónak: igazad van, de most tél vége van, nem aktuális a válaszod.:)

2009. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor megnézem az időjárás előrejelzést és keresek egy ásót!
2009. febr. 13. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és akkor én vagyok a hibás, mert most nincs ősz? Értem...

A kérdés, hogy melyik a legalkalmasabb időpont. Leírom az igazat, és le kell pontozni?

Hát, kössz!

2009. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Karácsonyfáról volt szó, Teee.... Azt nem ősszel ültetik ki.:)
2009. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem én pontoztam le, azért köszi...
2009. febr. 13. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!