Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik a Phalaenop...

Miért nem virágzik a Phalaenopsisom?

Figyelt kérdés
vásárlás után a az orchideám még ki nem nyílt bimbói nyílás előtt elhervedtak, leesett minden virág.Karácsonykor a szobaablakba tettem, és olyan jól érezte magát, hogy 4 helyen indult meg a két szárán a hajtás -virág is van már rajta szépen kifejlődve össz.:több mint 2O. Sajnos most is elhervad a nyílás előtt álló bimbó, pedig gyönyörű lenne. 2 hetente zuhannyal locsolom, lecsurgatom, párás helyen van nem fázik, nincs melege sem,az átlátszó cserépben is látom, hogy kellően párás, új levelet is hajt. Tehát úgy túnik, rendben van, csak mégsem nyílik ki a már színes bimbó.valamilyen tápanyaghiánya van?
2011. febr. 19. 22:03
 1/2 anonim válasza:

Nekem is volt hasonló gondom az orchideámmal, én átültettem - kicseréltem a földjét - és vettem folyékony orchidea tápot, amit folyamatosan előírásszerűen adagolok. Azóta minden évben gyönyörködöm a virágaiban :).

Compo márkájú orchidea földet és folyékony guanot használok egyébként. Sok sikert, és remélhetőleg sok szép virágot:).

2011. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Átültetés után egy héttel kinyíltak a virágok.... Nagyon-nagyon szépen köszönjük a tanácsot!
2011. márc. 20. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!