Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül a fűnyírás és...

Mennyibe kerül a fűnyírás és tereprendezés?

Figyelt kérdés
Úgy általában, aki fizetett más érte vagy ezt csinálja, az mennyit kér egy négyzetméterre?
2011. febr. 20. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Tavaly,mikor tönkrement a fűnyírógépünk,szerettem volna lekaszáltatni valakivel a gyümölcsösömet,ami 700 m2,(én fűnyíróval kényelmesen 3 óra alatt letolom),ráadásul a gyümölcsfák alá nem is kellett volna bekaszálni,mert ki vannak tányérozva,és a "vállalkozóknak" volt pofája azt mondani,hogy ketten a cimborájával fejenként 5000 Ft-ért megcsinálja.Nagyon elképedtem rajta. Akkor egy ismerősöm motoros kaszával levágta,3000 Ft-ot fizettem neki(bár nem akart pénzt elfogadni érte)és azt gondolom,hogy ez nem volt inkorrekt ár,ő másfél óra alatt végzett vele.
2011. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
A fejenként 5000 Ft reális ár lett volna, már ha csak levonod ebből az üzemanyag költséget (amit elfogyaszt a gép), és figyelembe vesszük, hogy mekkora terület.
2011. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát véletlenül tudom,hogy mennyit fogyaszt a gép,mert én szoktam ott füvet nyírni.És nagyon inkorrekt lett volna 10000Ft 700 m2-ért-az ugyanis nem 700 négyszögöl,hanem vacak 700 négyzetméter(pontosan hétszer annyi mint egy átlagos lakás alapterülete falun),vegyük alapesetnek,hogy én 3 óra alatt letolom kényelmesen(-nő vagyok)akkor a 3300 Ft-os órabér(legyen benzin nélkül és gépkopás nélkül 3000)az akkor reális?Ha ez reális,akkor a több szakvizsgával rendelkező orvos párom bruttó 1500 Ft-os órabére,amiből,mivel EVÁ-s,38 % adó és járulék lejön,és marad 1000, akkor az is reális?(hogy el ne felejtsem,nem paraszolvenciás szakmában dolgozik)NEM tartom reálisnak a 10000 Ft-ot.Kb.a felét igen.
2011. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Akkor nyírjad csak továbbra is nekik 3000 Ft-ért a területet, de itt ne azt nézd, hogy ismerősnek mennyiért csinálod meg a munkát, hanem egy idegen mennyit kérhet, meg persze azért az is számít, hogy a terület a Balatonparton van, vagy valahol Nógrád megyében, mindenhol más a munkadíj.
2011. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
na meg az utazás a vállalkozónak...ezért nem érig meg mással csináltatni
2011. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egy vállalkozó ismerős az önkormányzatnak 45 ft.-ért vállal.ilyesmit-ebben fű/gaz/sumár nyírás elszállítással benne van minden. Általában ez elhanyagolt területre vonatkozó önk.-i "kényszerintézkedés". Szegeden.

Csak az összehasonlítás végett...

2011. febr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. mi is belekezdünk egy zöldterület rendező kft-be itt, és ezért akartam tudni, ki mennyit ad érte. illetve mások mennyit kérnek. az 5e ft tényleg nagyon durva, én sokkal kevesebbért csináltam, kiszállási díjjal(mármint a kocsi üzemanyagköltsége) együtt.
2011. febr. 22. 19:53
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Ismét én....

Mostanság a csapadékvízelvezető árkok tisztításából lehet önkormányzati melókat szerezni,hiszen az állam ad hozzájárulást,van benne lehetőség.

Azt érdemes megpróbálni,valamint összeállni egy kertépítő mérnökkel,és újgazdagnak teljes kert kialakítása.

Én így látom.

2011. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm:) nyitottak vagyunk, nekünk is megérje, nekik is megérje! ez a fontos a feleségemnek és nekem is (ő (okleveles) kertészmérnök)
2011. febr. 23. 00:56
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
10-15 Ft/m2 reális ár, terepviszony és fűmagasságtól függően. Ez abszolút korrekt ár. Én ezzel is foglalkozom.
2011. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!