Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsával kapcsolatban kellene...

Rózsával kapcsolatban kellene segítség, hogy hogyan?

Figyelt kérdés
A párom hozott 4 db kb 40 cm-es rózsáról levágott szárat, amin vannak rügyek is. Beletette földbe, és jól meglocsolta. Bent van a szobában az ablakban. Szerintetek lehetséges az, hogy legyökerezik? Vagy ha így nem, mit lehetne ezekkel most kezdeni?
2011. febr. 22. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy műanyag ásványvizes palacknak vágjátok le a nyakát és takarjátok le vele a dugványt úgy, hogy a palack alja a földbe legyen nyomva, így odabent folyamatosan magas lesz a páratartalom. Mellette természetesen locsolni is kell, hiszen bent van a lakásban. Így nagy valószínűséggel sikerül legyökereztetni a rózsát.

Én ősszel szoktam az utolsó metszésből, az elvirágzott ágból dugványt készíteni: csak úgy ledugom a kerti földbe, "ráhúzom" a műanyag palackot és tavaszig csak akkor nézek rá, ha ősszel még sokáig meleg, szép az idő, mert akkor meg kell locsolni. Kb. ápr.-májusban már levélhajtások vannak a legtöbb ágon, akkor tudom, hogy az megeredt, a fagyok után veszem le a palackot. Nem tudom, hogy a profiknak milyen arányban sikerül, de nekem 10-ből kb.6-7 dugvány ered meg. Nagy előnye az oltvány rózsákkal szemben, hogy ennek a tövéből sosem fognak vadhajtások előtörni :=)

2011. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
OFF: (Szia! Bocs, hogy ideírok, csak érdekel ez a téma, az Első válaszoló meg annyira jót írt, hogy idén én is kipróbálom!!! Csak az nem vili, hogy ezeken a szárakon még vannak tavalyi levelek? Illetve ha télire otthagyom őket, akkor tépjem le a leveleket a rügykezdemények alól, vagy sem? Gondolom igen. ?!)
2011. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. Amikor levágom az elvirágzott ágat, levágom róla a virágmaradványt és 1 db 3-tagú levél kivételével az összeset lecsípem a tövénél úgy, hogy a levéltő ne sérüljön. Az ágacskát mindkét végén ferdén metszem, nem tudom, hogy van-e tudományos alapja, de egyszer ezt mutatta egy idős bácsi, úgyhogy azóta is így csinálom :=). Akkora legyen a dugvány, hogy legalább 3 szem kerüljön be a földbe és kb. ugyanennyi maradjon kint is. Jó móka és nem utolsó sorban remek ajándék is lehet.
2011. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

OFF :-) Jujj de jó! Így fogom csinálni, már alig várom! :-)

A ferdén metszés ismereteim szerint azért fontos, hogy az ottmaradó száron ne álljon meg az esővíz. A ferdéről leszalad. És így kisebb az esélye, hogy a növény ott megbetegszik.

A lejtés iránya sem mindegy! Amerre lejt, ugye arra folyik le a víz. Fontos, hogy a száron maradó legfelső rügy ne ezen, hanem a "szárazabbik" oldalon legyen!

Hát így általában a rózsabokor közepe felé tartanak a metszések lejtései, mert ugye jobb, ha a külső részen keletkezik az új virág...

Ezt meg én hallottam valami idős embertől. :-)

2011. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak, megpróbálom így
2011. febr. 23. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó leírás, de csak 1 szem álljon ki a földből.

A földben lévő résznek az az értelme, hogy nedvességet vesz fel a bőrén keresztül, de a földből kiálló rész csak a "szükséges rossz", mert párologtat.


Szobában nem sok reményt fűzök hozzá, meg fog penészedni nagy valószínűséggel. De azért egy próbát megér, hátha.

Nem szabad túlöntözni, hogy tocsogjon, hanem csaképp, hogy rendesen nedves legyen.

2011. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezeket/is/nézzétek át.

[link]

[link]

2011. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsika,ha még jártok erre,tök jó a leírás eddigi olvasott ismereteim alapján. Viszont motoszkál a fülemben amit valahol olvastam,hogy ezt nyárom is meg lehet csinálni. Igaz ez? Akkor miképp csinálhatom most?

Köszi!

2012. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!