Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a flamingóvirágom, amit kb.3 hónapja kaptam, egyre rosszabbul néz ki?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon világos a lakás, de ablakba tettem (a konyhában), hogy érje némi fény (azt szereti). Azelőtt a hálószobában tároltam, mert az a lakás egyetlen dohányfüst-mentes helyisége, de nagyon kevés fényt kapott, és száradni kezdett. Akkor vittem ki a konyhába, az elszáradt leveleket és virágokat levágtam róla, kap vizet, de nem öntözöm túl, néha a leveleit is spriccelem vízzel, tehát mindent az "utasításoknak" megfelelően csinálok... Mégis egyre több rajta megint az elszáradt levél és virág. Mit tehetnék még vele?
2009. febr. 16. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Az enyém jól van, leírom hogyan gondozom: nincs túl világos helyen, a nappali egy polcán találtam neki helyet. Akkor öntözöm ha a földje már kissé száraz, oda kell figyelni, mert hamar hervad. Nem spriccelem (úgy tudom jót tenne neki), nincs huzat, nem éri hideg. Nincs füst-azt nagyon nem bírják. Ha mindent kipróbáltál, marad az átültetés, de lehet hogy azt még jobban megsínyli. Adhatsz neki vmilyen szobanövényeknek való tápot. Fontos, hogy levegőzzön a földje, nem tudom milyen cserépben van, próbáld meg úgy tartani, hogy alulról is érje levegő a cserepet, az oxigénhiánytól kedvezőtlen változások zajlanak le a talajban. Lehet még: nem jó neki a vezetékes vizetek-gyűjthetsz esővizet. Ja és lehet, hogy a direkt fényt sem szereti, főleg, hogy előtte a hálóban tartottad. A megnövekedett fénymennyiséghez is hozzá kellett volna szoktatni fokozatosan.
2009. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés a fény. Nálam amióta az ablakban áll, azóta folyamatosan virágzik. Előtte sötétebb helyen volt, akkor az enyém is elég rosszul nézett ki.

Elméletileg megfelelően gondozod. Nincs esetleg valami kártevő rajta?

2011. dec. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!