Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy közterületi fát vissza...

Egy közterületi fát vissza lehet-e vágni?

Figyelt kérdés
Egy kétemeletes társasházhoz elég közel lévő (3 m), de közterületen álló fát a lakóknak vissza lehet-e vágni mindenféle engedély nélkül? Ha igen, akkor milyen magasságig? A fa már nem csupán hozzáér a vezetékekhez, hanem túlér azokon.
2011. febr. 27. 17:23
1 2
 1/12 hell-ikon ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, de Szegeden ilyen munkát hivatalosan a Környezetgazdálkodási kht. végezhet. (Az már más kérdés, hogy az alacsonyabb fákat ált. az emberek valami kertész segítségével vágatják vissza, mert a kht.-ra várni felér egy kisebb életművészettel - több hónapos várólista.)


Egyébiránt a helyi polgármesteri hivatal honlapját kéne ez ügyben böngészni, tuti van erre valami irodájuk. Mert településenként más és más lehet valamelyest a szabályozás.

2011. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2011. febr. 27. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:

én anno tolna megyében egy kisvárosban a régi házunk előtti fát megnyestem, mert iszonyat sötét volt már a szoba miatta.

senki sem szólt, nem büntettek meg.

2011. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagy valószínűséggel én is ezt a módszert fogom alkalmazni:)

Köszönöm neked is a segítséget!

2011. febr. 27. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
jobb módszer, bejelented a helyi villanyos műveknek vagy amelyiknek épp a kábelját veri és megnyesik neked
2011. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nálunk itt Kecskeméten rendszeresen jártak a villanyosok(szinte mindig évente, másfél). Nálatok nem? Akkor csak mi vagyunk ilyen kivételek:)
2011. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szegeden épp a múlt héten jártak Móraváros városrészben.

Szerintem lehet metszeni,bizonyos feltételekkel kivágni is.Csupán pár fajtára vonatkozik a bejelentési kötelezettség.

Metszd meg,mert ha az áranszolgáltató megy ki,úgy összebarmolják a fát a házatok előtt,hogy sírhatnékod lesz,ha meglátod.

Felénk a szomszéd utcában két éve végigmentek a kosarassal,és hosszúvezetős láncfűrésszel a drótok alatt másfél méterrel EGYENESEN/vizszintesen/ levágták a 2 évtizedes szomorúfüzek TETEJÉT.

2011. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a fa ellen, de nagyon magasra nőtt. Azon túl, hogy hozzáér a vezetékekhez, a fényt is nagyon elfogja. Egyébként úgy néz ki az egész, hogy nagyon vastag törzse van, és kb 2,5-3 méteres magasságnál visszavágták valamikor, így nagyjából 5 csonkból állt a teteje. Ezeken a csonkokon megjelentek hajtások, amik mostanra már karvastagságtól is vastagabbak, ezek érik nagyon a vezetékeket, és ezeken nőnek a levelek, amelyek elfogják a fényt. Ha visszavágják a csonkokig a fát, akkor nem lesznek levelei, nem tud fotoszintetizálni, tehát így oxigént sem termel, továbbá a gyökerei sem tesznek jót szerintem a társasháznak.

Az ELMŰ-re vagy az önkormányzatra várni?! :)

Ezért gondoltam, hogy inkább megcsinálom magam.


Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 1. 22:42
 9/12 hell-ikon ***** válasza:

tegnap 18:26


Nyilván a forgalmasabb városrészben viszonylagos rendszerességgel nyírnak, viszont mifelénk (Újszeged)csak akkor jönnek ha hívod őket (ill. akkor is csak előjegyeznek, hogy majd valamikor).


Tavaly épp emiatt fogtam a fejem, mert a házunk előtti hatalmas platánt kellett volna ritkítani (bár kivágni jobb lenne, de 10+ éve nem adnak rá engedélyt, mert egyébként egészséges fa (ránézésre, az más kérdés, hogy csatornázáskor össze-vissza vagdalták a gyökerét)). Bejelentettük januárban, a jóemberek meg megjelentek áprilisban...:(


Ebből is látszik, hogy még egy településen belül is mekkora eltérés lehet nyírás tekintetében.:)

2011. márc. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hell-ikon

Az általam említett "szégyenbarmolás" a Rákóci u.-ban volt.

2011. márc. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!