Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történik az orchideámmal?

Mi történik az orchideámmal?

Figyelt kérdés
Miért száradnak el a virágbimbók és miért könnyedzik?
2011. febr. 27. 19:32
 1/7 A kérdező kommentje:
A könnyedzést az egész virágra értem... Olyan átlátszó cseppek folynak ki belőle, mintha izzadna...
2011. febr. 27. 20:13
 2/7 anonim ***** válasza:
A bimbóknál és azt gondolom, hogy hideg levegő érte, huzat, az izzadásra nincs tippem.
2011. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 27. 20:28
 4/7 hell-ikon ***** válasza:

Tipp:

Túl sok vizet kapott a feleslegtől így válik meg.

Pl. a nyílvirág is szokott ilyet csinálni.

2011. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. febr. 28. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szinte mindenhol azt olvastam, hogy azért száradnak le a bimbók, mert kevés fény éri a növényt, vagy ha át lett helyezve valahonnan. Ez lehet csak lakáson belül is, de akkor is, amikor a boltból elhozzák. A könnyedzéssel még soha nem találkoztam orchideánál.
2011. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" A nappali optimum 20-22, de nyáron ártalom nélkül elviselik a 30 C fokot is. Hideg téli éjjeleken a 16 fok még megfelelő, ennél alacsonyabb hőmérsékleten ragadós, cukros váladék keletkezik a virágszárakon.

Virágindukció akkor következik be, ha a nappali és éjjeli hőmérséklet között kb. 5 fok a különbség, vagy ha az éjjeli hőmérséklet 3-4 héten át 16 fok alatt van."

2011. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!