Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy csináljak párát a bonsai-...

Hogy csináljak párát a bonsai-omnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Bele lehet tenni például egy használaton kívüli akváriumba és lefedni (kis légréssel). De láttam már olyat is, hogy valaki lécekből csinált keretet és azt lefóliázta. A bonsaios fórumokról, blogokból elég sok ötletet lehet meríteni.
2011. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekünk egy nagy kerámia tál van tele vizzel,abba állitva a bonsai,de nem ér a vizbe,csak alatta van ( a bonsai alá van egy darab tégla,de a viztős nem látszik)

és minden reggel és este spriccoljuk vizzel


elég sok éve jól érzi magát így

2011. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sehogy! A bonsainak nem kell pára, begombásodhat!!!!!

Normálisan kell öntözni, áztatással (ha gondolod részletezem).

Nálunk átlagban kb. 800-1000db bonsai van, így van elég nagy tapasztalatunk benne.

Bármi kérdésedre szívesen válaszolok.

2011. márc. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem szabad spriccelni a levelét!
2011. márc. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

20:10 vagyok


bonsai-os könyvben olvastam hogy igy kell...párával,és spriccelgetve...

kb 5 éve meg van,nem gombás,semmi baja

2011. márc. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fajtól függ, hogy mennyire páraigényes. Van, amelyiknek elég, ha egy tálca víz van alatta (nem ér bele az alja), van, amelyiknek meg tényleg ilyen mini fóliaházat kell kialakítani.

Közel 1000 db növény már önmagában is sok párát csinál, ha egymás közelében vannak. 1 db növény másként viselkedik.

2011. márc. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is spriccelem a levelét, és él és virul... Egy tálcát, vagy akár egy mutatós tálkát meg lehet tölteni kavicsokkal, és arra állítani a bonsait. A kavicsok legyenek mindig vizesek, és az párologtat eleget.
2011. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!