Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül fenntartani...

Mennyibe kerül fenntartani egy láncfűrészt?

Figyelt kérdés

Otthoni használatra nem rendszeresen maximum 35 cm átmérőjű akác tűzifa kuglizására. Üzemanyag, olaj, de legfőképpen lánc és láncvezető szempontjából érdekelne a kérdés.

A évente összevágott tüzelő mennyisége 50 mázsa maximum.

Megéri ezért egyáltalán venni benzines láncfűrészt?

Elmúlt napokban felrakott láncfűrészek alapján.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__1612543-erdemes-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__1608687-milyen-l..

Ezeket a fűrészeket vegyük alapul.

Válaszokat előre is köszönöm.


2011. márc. 9. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennyihez elég lenne egy üveg olaj, és cirka 5-8 liter benzin.

Nem én töltögetem, hanem a férjem, de elég sokáig elég az a benzin, amit egy kétliteres üvegbe bekever.

A láncot évente egyet cserél, többször is meg kell élezni, de mi egy évre kb. 10 köbméter fát termelünk ki, és két-három évente szoktunk vásárolni, tehát egyszerre durván 30 köbmétert kell vele kitermelni, és összedarabolni már apránként is lehet.

Egy olcsóbb Stihl fűrészünk van, és megéri megvenni, szerintem.


Nem tudom, milyen egyéb megoldásra gondoltál, de az elektromos nálunk szóba sem került, mivel az erdőn nem tudjuk használni, és az asztali körfűrész csak az egész vékony darabokat vágja el könnyedén, ráadásul rengeteg áramot fogyaszt.


Ha csak alkalmanként használod, egy kisebb, olcsóbb verzió is megteszi, bár akkor hamarabb szerviz lesz a vége. :) Ha rendszeresen tisztogatod, ápolod, rendeltetésszerűen használod, akkor cirka 10 éves az élettartama, bár addig persze időnként szervizbe kell vinni.

2011. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!