Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik lehet ez a növény?...

Melyik lehet ez a növény? (kép lent)

Figyelt kérdés

Róla lenne szó, bár sajnos nem a legjobb a kép:

[link]

Egy kis erdő szélén találtam, és arra gondoltam, hogy viszek haza 2 tövet gyökerestül a kertbe. De sajnos fogalmam sincs mi lehet ez a növény, milyen gondozást igényel, mennyi napfény kell neki, és hogy mérgező-e (van macsekunk, aki kijár a kertbe is, bár nem rágja a növényeket, de tudom hogy van ami erősen mérgező, pl. elmegy alatta, és utána esetleg lenyalja a bundájáról a növény viaszát, stb).

Előre is nagyon köszönöm:)


2011. márc. 17. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem leander.Bár fura,hogy csoportosan nő,vadon.De én akkor is leandernek nézem.
2011. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha valóban leander,akkor mérgező.
2011. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
48%

Ez biztos,hogy nem leander.Ilyen van nekünk a tónál.A leander (legalábbis a miénk) egy hatalmas virágtartóban van,és kb 1,5 méter.

Ez nem mérgező,szerintem valami tavi növény.Nekünk kutyusunk van,és sokat van a tónál,tehát nemhiszem,hogy mérgező lenne.

2011. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom a nevét,de nem mérgező. Arra vigyázz,ha az erdőből akarod hazavinni,ne lásson meg senki,mert megbüntetnek érte.
2011. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sárfű.

Nem leander, viszont mivel kutyatejféle, ez is mérgező.

2011. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!:)

Utánakerestem a sárfűnek, és szerintem is az lesz az:)

2011. márc. 17. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!