Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen rotációs kapát vennétek...

Milyen rotációs kapát vennétek és mennyiért, ami sokáig jól használható lesz kertben?

Figyelt kérdés

Teljes mértékben helyettesíti a kézi ásást?

Kérlek adjatok márkákat, típusokat, esetleg linkeket.


2011. márc. 27. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem Robi 55-ös van már 21 éve, és semmi baj nem volt még vele, keverékkel megyen, én szeretem könnyű, kiváló munkát lehet vele végezni, de nem jó vele szaladva menni, 3x át forgatom vele a földet, nem is melegszik. Most már drágábbak az ilyenek, enyém 30 ezer magasságában volt annó.

(de én mint nő személy használom)

2011. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hol lehet kapni ezt a típust és mennyibe kerül most? Pontos típust írsz nekem? :) Én 23 vagyok, fiú, a párom 22 éves, ketten használnánk. Köszi előre is! Írj privát e-mailt kérlek.
2011. márc. 27. 18:01
 3/16 anonim ***** válasza:

Hm..a Robi névvel már nincs ez még Magyar termék volt.

Miskolcon láttam kapálógépeket az Obiban, Auchanban.

A Google-ban rá kereshettek. (láttam már négyüteműt, munkában, de nem voltam elragadtatva tőle, nagy, nehéz nem végez olyan szép munkát, kert saroknál, nem szánt mélyebben)

Többet nem tudok.

2011. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 titak ***** válasza:

Nekem is van egy 20 éves Robi 55, de a kapái már annyira elkoptak, hogy mostanában már csak fűnyírásra használom.

Pár éve vettem egy 135 cm3-s Honda kapálót, és azzal is nagyon megvagyok elégedve.

A kapálógép és az ásás két külön dolog. Ásni ősszel kell/ene, kapálógéppel pedig tavasszal. (én is kihagytam az őszi ásást.)


Hogy milyen márkát? Ez csak rajtad és a pénzeden múlik.

Robi 55-t nem hiszem, hogy manapság még találsz valahol. Hasonlókat utoljára a Praktikerben láttam. Egy biztos MTD márkát nem vennék, de ez csak a saját véleményem.

[link]

2011. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 titak ***** válasza:

[link]


Én a 135-ös Hondát egy kézzel -csak úgy lazán- "elvezetem". Kapálás mélységét a ROBI-ró átszerelt fecskefark kapával úgy állítom ahogy akarom.

2011. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt Robi-50, Robi-55, meg talán Robi-151 ha jól emlékszem.

Az 50-es és 55-ös még most is megvan, csak nem használjuk, mert már nincs meg a földterületünk. Itthon meg a ház körül azt a pár métert felásom percek alatt kézzel is.

Eladni viszont szinte lehetetlen őket, főleg mivel használtak. Karburátoron, ezen-azon kell egy kis beállítás. Más bajuk nincs, de senki nem akar vele foglalkozni így maximum pár ezer forintért tudnám eladni. Annyiért meg inkább megtartom, hátha később valamiért jól jönnek. Nagyon jó kétütemű gépek. Veszprémi Mezőgép gyártotta őket. Vannak vagy 25-30 évesek, de mennek.

Az egyiknek a kapa része, hajtómű teljesen fel van újítva, gyakorlatilag "0km-es". Új kapatagok, új csapágyak, szimeringek, olaj, stb. Át is lett festve, olyan mint az új. Van fűnyíró adapterem is hozzá. Sőt, eke, pótkocsi, gumikerék-párom is volt hozzá, de azt helyhiány miatt kénytelen voltam eladni.

Az újabb gépekhez sajnos nem értek.

2011. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Olga néni ***** válasza:
Most adtam el egy Robi 55-öt, fűnyíró adapterrel 25.000 Ft-ért. Szóval el elehet adni.
2011. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy milyen típust veszel, az nem mindegy, hogy hol. Amiért nagy áruházakban nem veszünk laptopot, mert sokkal gyengébb minőségű, mint akár egy webshopban vásárolt termék, kisgépet sem érdemes Praktikerben, vagy OBI-ban vásárolni.

A lényeg, hogy Briggs, Honda vagy Kawasaki motor hajtsa, mert ezek sokkal strapabíróbbak, mint a többi. Ha újat szeretnél venni. Vagy tényleg egy régi robi kapa is megteszi, mert ezek valóban időtállóak.

Sajnos nem tudom mekkora területed van, így típust nem tudok adni. A lényeg, hogy ne ALKO, és ne MTD gyártmány legyen, mert ezek nem jók.

Itt akár használtan is kapsz:

[link]

2011. márc. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

23:21!

Te már csak tudod!

Én meg árultam kb egy évig az egyik fűnyíró adaptert újszerű állapotban. Kemény 4 ezer Ft-ért el is kelt a végén. De akkor már úgy voltam vele, hogy meguntam folyamatosan felpakolni expresszre, teszveszre, vaterára, stb-re.

A két gumi járókerék, ami jó ha talán egyszer volt fent a gépen 5 ezer Ft-ért kelt el, szintén jó pár hónapos hirdetés után.

A pótkocsit helyben sikerült eladnom 12 ezerért.

Azt hiszem nem kell ecsetelnem, hogy újonnan mennyibe kerülnek ezek a dolgok...

Van a környékünkön egy kerti gépekkel foglalkozó bizományi bolt. Ott a Robi 55-öt valami 7-8 ezer Ft-ért akarták bevenni pár éve. Köszönöm szépen, de akkor inkább megtartom.

2011. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Olga néni ***** válasza:
Ha kell, tartsd meg. Nekem nem kellett, eladtam, tényleg ennyiért, nem kamu. 3 hétig volt fenn a Vaterán. Mi ezzel a baj?
2011. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!