Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tartsam távol a háziáll...

Hogyan tartsam távol a háziállatokat a veteményesemtől?

Figyelt kérdés
Van egy nagy kertünk, de a szomszédoktól nincs elválasztva kerítéssel, nem is nagyon akarjuk a viták elkerülése végett. (Senkié sincs elválasztva) Már bújnak ki a különböző növénykék és tavaly is az volt a probléma, hogy a szomszéd tyúkja, libája, stb. átjött a kertünkbe mikor nem voltunk kinn és megették az összes borsót, a salátát, káposztát, uborkát és még sok mindent szétrágtak, így megenni se nagyon tudtuk, az uborkát ki kellett dobni, savanyúságnak se lehetett megcsinálni a kicsipkedések miatt szóval mindent tönkretesznek amit csak tudnak. Hiába szóltunk, hogy zárják be az állatokat, azt mondják, azok nem jönnek át hozzánk. Ha meg be vannak zárva, akkor átrepülnek. Egy másik utcabeli kutya meg mindig mindent kitapos, így is elég rossz év volt tavaly, de az állatok a maradékot is tönkretették. Segítségeteket kérném és akiknek már van bevált módszere az ilyen problémák elkerülésére azoknak a válaszát örömmel fogadnám. Persze állatbarát módszer érdekelne elsőként, esetleg létezik olyan növény amit elkerülnek az állatok? Vagy bármi más.
2011. ápr. 1. 15:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
kerítsétek el drótkerítéssel a kertet.
2011. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy a kerítés kizáró ok, itt egymás mellett legalább 6-7 szomszédnak nincs elkerítve, 3 éve jöttünk ide, így nem akarunk még több vitát, valami szomszéd barátabb verzió kellene, de azért köszi a választ.
2011. ápr. 1. 16:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Évezredek óta bekerítik az állatokat, hogy ne menjenek el, egyszerűen nincs más megoldás. Lehet cifrázni azzal pl, hogy ültettek magas sövényt pl, de az is sok idő míg megnő.

De mondjuk most jönnek ötleteim: áss vizesárkot, tarts tűzokádó házisárkányt, önjáró madárijesztő, taposóaknák telepítése, villanypásztor, beszakadó árok, kiéheztetett bengáli tigris.


Hidd el, tényleg nem lehet semmi mást csinálni, a kerítés az egyetlen megoldás. Persze ha ilyen kis beszari tutyimutyi vagy, aki nem mer kiállni a saját igazáért, akkor csak tessék, hadd élősködjenek rajtad a szomszédok.

Kerítésnél sem kell nagy dologra gondolni feltétlen, van ilyen háló, amire a futónövényeket szokták felfuttatni, nem is vastag, nem is drága, aztán ültetsz rá hajnalkát. Nagyon gyorsan nő, és még szép virága is van.

2011. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem egy cinikus ember semmitmondó válaszára és irományaira vagyok kíváncsi, az ilyen rosszindulatú hozzászólásoktól kímélj meg légy szíves. Főként mivel intelligensen kérdeztem, így ilyen stílusú választ is vártam volna. Még ha jól ismersz valakit sem illik beszarinak nevezni és neki ilyen hangnemben írni sem, így ne is válaszolj, ha az értelem hiányzik belőled. Azért megjegyzem, még szerencse, hogy nem te vagy a szomszédom, nem túl sokan kedvelhetnek.
2011. ápr. 1. 16:34
 5/13 A kérdező kommentje:
Másrészről a szomszéd kerítését ne velem csináltassa meg senki! Én meg nem erőltethetem rá. Várom mások hozzászólásait. Most hallottam, hogy a fehér bors távol tartja az állatokat, van akinek már bevált?
2011. ápr. 1. 16:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Látom a kontextus felismerése apróbb csetlőbb problémákat okoz neked, így kiragadsz bizonyos szavakat az "irományból", amik önmagukban lehet akár netalán sértőek lehetnének, (a tutyi mutyi pl. miért az?) de ha tudnád értelmezni, amit írtam, akkor nyilvánvaló lenne számodra is, hogy ez egyfajta noszogatás volt, hasznos tanáccsal is egybekötve. Azért, hogy felébredjen benned legalább valamilyen ösztön a tulajdonod jogos megvédésére, de hát... reménytelen.

Szerinted egy fehér bors, hol fogja érdekelni a rohangáló kutyát, vagy a többi állatot, ami látja, hogy ott van mellette a finom borsó vagy eper, vagy bármi. Ezeket rovarok elriasztására használják.

2011. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kértem, hogy ne válaszolj, mivel most sem tudsz értelmes választ adni. Kerítés kizárva, nem fogom a szomszéd kerítését az én pénzemen megcsinálni! Hol élsz te? Te megcsinálnád a szomszédodét? Ez csak költői kérdés volt, csak könyörgöm ne válaszolj, keress valaki mást akibe beleköthetsz.
2011. ápr. 1. 17:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne feleségem, megcsinálnám mind 2 szomszédom :D
2011. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az intelligenciát nem kell kifejtenem... Megkérdezem inkább egy olyan oldalon ahol kis eséllyel találnak be olyan emberek, akiknek olyan silány életük van, hogy itt élik ki szadista vágyaikat. Keress mást. A feleségednek meg őszinte részvétem.
2011. ápr. 1. 17:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs más megoldás,mint a kerítés! Semmilyen szer nincs,amivel a baromfit távol tudod tartani a kertedtől. Sem növény,sem vegyszer.

Esetleg áss le sűrűn cölöpöket közéjük húzz drótot,vagy erős kötelet,és arra futtass fel "kerítésként" hajnalkát,vagy Juliska babot. Ezek gyorsan besűrűsödnek,és az állatok nem mennek át hozzád.

2011. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!