Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell mangómagot ültetni?

Hogy kell mangómagot ültetni?

Figyelt kérdés
Nem tudom a gyümölcshúst szépen lepucolni róla,ha szárítom?
2009. febr. 27. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem az egész magot kell elültetned, hanem feltörni és van benne egy kisebb mag azt kell nedves földbe dugni.
2009. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a természetes (és a mangónak jó) az, hogy ha egészben a földre/földbe kerül, úgy is kikeljen. Felteszem így maradt fenn, mint faj. Tehát sztem nem muszáj sokat hámozgatni. Ha simán elülteted, annak is működnie kell. Csak ne túl mélyre, hogy némi fény és levegő elérje a földön keresztül. A föld eleinte legyen jó nedves, de miután megrepedt a maghéj, kevesebb víz is elég.


De azt is kipróbálhatod, hogy kicsíráztatod, mielőtt földbe dugod. Fogsz egy befőttesüveget vagy hasonlót, tépsz egy darab papír törlőkendőt, és kibéleled vele úgy hogy a papír és az üveg közé tudd dugni a magot. Aztán már csak nedvesen kell tartani a papírt és várni, várni. Így még látod is, hogy sikerült-e a dolog. Sok mag jól csírázik így, gondolom ez is, bár mangóval még nem próbáltam :)

2009. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kezembe került a fotón látható mangómag, mely 1-2 hónapja csírázik a vizes közegben. A kérdésem az, hogy mikor lehet elülteni, és miként? A csíra lógjon ki a földből? Ültetés után milyen időközönként szabad locsolni?


[link]

2009. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!