Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csinálok rosszul? Kipusztu...

Mit csinálok rosszul? Kipusztul a bonsai fám!

Figyelt kérdés

Van egy bonsai fám, aszt hiszem fikusz (de linkelek egy képet: [link]

ilyen volt, és mára már majdnem kopasz, és nem tudom, hogy miért!

-Regglente locsolom (spriccelem), mert úgy írták, hogy naponta egyszer...

-a vizében Bonsai tápoldat is van...

-metszeni még nem nagyon kellett, mert ugye kopaszodik...

viszont érdekes, hogy néhol, még nőnek a kicsi levelek, valahol, meg már teljesen kopasz...

mi lehet a gond?


2011. ápr. 3. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
valószínű huzatot kapott.akkor szokta ledobni a leveleit
2011. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de ebben a szobában nincs huzat...sőt az egész lakásban is nagyon kicsi a huzat esélye... :(

és ha huzatot kapott, mit lehet vele csinálni?

2011. ápr. 3. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Ami hibát lehet, mind elkövettél!!!

Sose spricceljük, hanem áztatjuk!

Nem tápoldatozzuk, mert kiég!

Hol vetted? Nem kaptál útmutatót?

Írj privit, ha van kérdésed!

2011. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért lehet bonsai tápoldatot kapni?
2011. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Írtam privit, nemtom h megkaptad-e?

Hát megköszönném, ha leírnád pontosan, hogy hogyan gondozzam ezentúl! :) Mert engem ezek szerint rosszul informáltak!

2011. ápr. 4. 13:34
 6/9 anonim ***** válasza:
a bonsai nagyon macerás dolog, nem az itteni időjárásra lett kitalálva
2011. ápr. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is van.Amikor elkezdett hullajtani majdnem sírva fakadtam!Aztán tavasszal kitettem a teraszra és életre kelt!Télen a szobában megint lehullajtott, de már készül a teraszra, és remélem kipendül.Nekem is vannak rajta kis hajtások megint!Ne keseredj el!Helyrejön.Én csak hetente egyszer locsolom.
2011. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a bonsai nem szobanövény, jó időben sose tartsd bent
2011. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Somogyi Krisztián válasza:
Van egy [link] ilyen bonsai fám. Körülbelül fél éve kaptam és minden szép is volt amíg nem kezdte el hullatni a levelét. Akkor teljesen megkopaszodott, de nem hanyagoltam el. Márciusban elkezdett újra hajtani, hosszú hajtásai voltak, amiket kicsit vissza is vágtam, mint ahogy több helyen is írnak. De azóta megállt a fejlődésben, sőt inkább visszafele fejlődik. A maradék hajtást is elszárítja olyanokat is amikhez nem nyúltam és az ágak is kezdenek összetöpörödni, mintha száradna el. Pedig mindig ha kezd száraz lenni a földje akkor kap vizet és havonta egyszer bonsai tápoldatot is csepegtetek a vízbe, napfényes helyen is van- Szerintetek mi a baja? Tudnátok segíteni, hogy mit csináljak vele?
2012. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!